מהפכת החינוך ברמת גן עם דגש על הגיל הרךמהפכת החינוך ברמת גן עם דגש על הגיל הרך

מהפכת חינוך לגיל הרך בר"ג: דירוג גני ילדים פרטיים, יום לימודים ארוך, מהפך בצהרונים ומפעל הזנה. בשורה להורים

העיר רמת גן בדרך להיות העיר של החינוך לגיל הרך - מהפכה גדולה יוצאת לדרך בחינוך לגיל הרך, על רקע המחאות בכל הארץ בנושא זה. דירוג מיוחד לגני ילדים פרטיים עם פיקוח, יום לימודים ארוך לפעוטות, רפורמה גדולה בצהרונים ועוד בשורות. ליעד אילני שיישום התוכנית היו בבסיס ההסכם הקואליציוני שלו אמר: ""תודה מיוחדת לראש העיר על אימוץ התכנית. תוכנית שמיטב אנשי החינוך עמלו עליה איתנו במשך שמונה חודשים והכל לטובת הילדים וההורים"


בימים אלו בהם נושא מעונות היום והפיקוח על הפעוטונים והפעוטות בגילאי 0-3 שנים הם הנושא החם שהוציא לרחובות עשרות אלפי הורים – בתזמון שנראה נכון יוצאת לדרך מהפכת הגיל הרך ברמת גן.

מדובר בתוכנית שהייתה בבסיס קמפיין הבחירות של מ"מ ראש היער, ליעד אילני וסיעת "רמת גן שלנו" שמטרתה לדאוג לכך שכל נושא מערכת החינוך לגיל הרך תעבור לניהול העירייה ותביא לכך שהפעוטות וההורים יזכו ליום לימודים ארוך, עם פיקוח מיוחד, עם מפעל הזנה ועם יום לימודים ארוך לכל דבר- ובו גם מהפכה בכל מערך הצהרונים. אילני אמר: "תודה מיוחדת לראש העיר על פתיחות, אימוץ התכנית ומתן רוח גבית חזקה שמאפשרים לי להגשים את החלום".

אז מה יש בתוכנית עליה הכריזו הבוקר ראש העיר וממלא מקומו? כך מסבירים בעיריית רמת גן ויו"ר ועדת החינוך: "השנים הכי משמעותיות לפיתוח ועיצוב המיומנויות של הילדים שלנו. הגיל הרך – מהלידה ועד גיל 6. אחת המטרות המשמעותיות ביותר שהגדרנו היא שרמת-גן תהפוך לבירת החינוך לגיל הרך של ישראל. הבטחנו ואנחנו מתחילים לקיים".

בלב הרפורמה הגדולה עומד השינוי המרכזי והחשוב בצהרונים:
"המטרה להביא למצב בו האיכות הפדגוגית של סוף יום הלימודים תהיה זהה לאיכות הפדגוגית של תחילת יום הלימודים. לא חצי יום חינוך. חינוך יום שלם, משמונה ועד חמש", עוד מציין אילני: "בשמונת החודשים האחרונים הצוות בראשותי ביצע עבודת מטה מקיפה ומפורטת עם מיטב המומחים. חינוך זה תהליך וריצה למרחקים ארוכים. אנחנו נכנסים לתקופת התארגנות רחבה (התכנית תחל לפעול בספטמבר 2020), על מנת שכל חלקי הפאזל יפעלו בהתאמה ובהרמוניה, אבל אני מודה שאין מאושר ממני. זה הבייבי שלי".

אולי גם זה יעניין אותך

א͟ל͟ו͟ ͟כמה מ͟ה͟צ͟ע͟ד͟י͟ם͟ ͟ה͟מ͟ר͟כ͟ז͟י͟י͟ם͟ ͟ש͟ל͟ ͟ה͟ת͟כ͟נ͟י͟ת͟:

1. העירייה לוקחת אחריות

גילאי לידה-שלוש – אגף החינוך יכנס לפעילות ומעורבות מול גנים פרטיים (פעוטונים) בעיר.

גילאי 3-6 – החל מספטמבר 2020, הניהול והפיקוח של הצהרונים יעברו מחברת 'מפעלי בית עמנואל' לאגף החינוך של העירייה.

 1. רמתגניקוד

  לראשונה בישראל ידורג כל גן ילדים פרטי ברמת-גן (אשר ישתתף בתכנית) לפי 4 פרמטרים משמעותיים, כאשר הדירוג המקסימלי הוא 4 כוכבים:

  א. "עיניים בתוך הגן" – הדרכות והשתלמויות פדגוגיות לצוות ע"י אגף החינוך של העירייה.

  ב. מצלמות בגן

  ג. אישור בטיחות לגן בסטנדרטים עירוניים על ידי קב"ט אגף החינוך

  ד. עמידה בתו תקן תזונתי עירוני

  הדירוג יפורסם ויהיה שקוף ונגיש להורים באתר העירייה. כמובן שדירוג כזה יגדיל את השקט הנפשי של ההורים ויעלה את רמת האיכות של הגנים.

 

 

 1. רצף חינוכי

  לראשונה, ניצור מהלך של רצף חינוכי בו מדריכות צהרונים יחלו עבודתן בשעה 12:30, יחד עם הגננת וסייעת הגן וימשיכו לעבוד עד השעה 17:00. החיבור הרגשי וההמשכיות הפדגוגית עם הילדים יתחזקו משמעותית. הגדלת הקף השעות תסייע גם להעלאת אטרקטיביות המשרה. פיילוט ראשוני יחל בספטמבר 2020 בכלל גני טרום טרום חובה.

  וגם: תו תקן לתזונה עירונית: תו תקן עירוני וסטנדרט של איכות, בריאות וטעם המזון ובכלל זה מרכיבי חובה בתפריט אשר יחייבו את כלל הגנים.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך