אחת מהישיבות החשובות שמהן נעדר קולה של יו"ר האופוזיציה. צילום מסךאחת מהישיבות החשובות שמהן נעדר קולה של יו"ר האופוזיציה. צילום מסך

מדוע יו"ר האופוזיציה בהסתדרות המורים החליטה שלא להגיע לישיבות מכריעות בארגון?

יו"ר האופוזיציה בהסתדרות המורים, גילה קליין, הדירה את רגליה משתי ישיבות חשובות בארגון. עבור רבים קולה של קליין הוא דומיננטי, אז למה היא לא הגיעה לשתי ישיבות חשובות?


הסתדרות המורים בישראל היא אחד הגופים החזקים והמשפיעים במשק הישראלי. ההחלטות המתקבלות בהסתדרות המורים נוגעות לא רק לעשרות אלפי אנשי חינוך והוראה המאוגדים בהסתדרות, אלא למעשה משפיעות באופן ישיר ומשמעותי על חינוכם וחייהם של מאות אלפי ילדים וכן של מיליוני הורים.

כמו כל גוף דמוקרטי יש את הסיעה שנבחרה לכהן בראשות ההסתדרות ובראשה עומדת המזכ"לית יפה בן דוד וכן יש סיעת אופוזיציה מאוד חזקה, קולנית ודומיננטית שהיא סיעת נח"ל שבראשה עומדת הגברת גילה קליין.

בדיקה מעלה כי במוסדות המכריעים והקובעים של הסתדרות המורים, גילה קליין שהיא יו"ר האופוזיציה לא הופיעה כלל להשמיע את קולה או להציב אלטרנטיבות בנושאים שהם חשובים וקרדינאליים, וזאת למרות שבקרב רבים מבין חברי ההסתדרות היא מהווה כקול חשוב שרצוי שיישמע.

אולי גם זה יעניין אותך

כך למשל בישיבת התקציב של ההסתדרות, שבה נדון תקציב בעשרות מיליוני שקלים שמופנה לטובת המורים ואנשי החינוך, ישיבה שנחשבת לאחת החשובות בארגון – גילה קליין ורבים מחברי סיעתה הדירו את רגליהם. זה לא שלא היו להם השגות לגבי התקציב, היו גם היו (כפי שניתן לראות ברשת), אלא במקום להתייצב לישיבת ההצבעה לתקציב ולומר ולשטוח אותם, הם העדיפו שלא להגיע מבלי להסביר מדוע. וכך קולה של יו"ר האופוזיציה נעדר מישיבה קריטית זו.

לאחרונה נערכה ישיבת ועידת הסתדרות המורים – שם דנים במדיניות של ההסתדרות ועורכים שינויים בחוקה. בישיבה קרדינלית זו כל סיעה בהסתדרות מקבלת את זכות הדיבור. אלא שבמקום שחברה מרכזית כמו גילה קליין תעמוד ותדבר שם לגבי שינויים חשובים שהיא מעלה ומציעה, היא שוב נעדרה משם ובמקומה הופיעו נציגים אחרים שהיא שלחה.

פנינו לגילה קליין ושאלנו אותה מדוע היא נעדרה משתי ישיבות חשובות, ישיבות בהן דעתה של האופוזיציה בהסתדרות המורים חשוב שתשמע ותהווה קול אחר? מדוע גילה קליין מעדיפה לנהל את השגותיה שלא במוסדות ההסתדרות המשפיעים והקובעים ובכך משמשת כמנהיגת האופוזיציה החשובה בהסתדרות המורים?

למרות מספר פניות לגילה קליין, לא נענינו. במידה ותתקבל תגובה, נביא אותה במלואה.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך