כך ילמדו ילדי גן בשכונת אגרובנק בחולון. ההורים: “35 ילדים בתוך מקלט, ללא אוורור, עם לכלוך וללא חצר. הילדים כמו במכלאה ולעירייה לא אכפת”

35 ילדי "גן ריף" בגיל 3 משכונת אגרובנק בחולון אמורים לפתוח את שנת הלימודים שלהם בתוך מקלט, ללא אוורור, ללא חצר ובתנאי אתר בנייה. למה? כי העירייה לא השלימה בניית גני ילדים באגרובנק. ההורים: "חנוק שם, אחרי 5 דקות יש סחרחורת". ההורים הכריזו על השבתת הלימודים מה-1.9 והפגנה. העירייה: "מדובר בפיתרון זמני. צוות הגן דאג לסביבה נעימה ובטוחה, שתאפשר מהלך לימודים תקין"

עיר הילדים – חולון, אמורה להיות ערוכה לשנת הלימודים שנפתחת בעוד ימים ספורים.
אלא שמסתבר כי בעירייה לא לקחו בחשבון שצריך להמציא פיתרון לילדי גן ילדים “ריף” בשכונת אגרובנק. וכך, הורי 35 ילדי גן בשכונה מצאו את עצמם מתוודעים לגן הילדים בו ישהו ילדיהם – הנמצא במקלט, בבית הספר בן צבי המרוחק מהשכונה. ואם לא די – מקלט, ללא אוורור, ללא חצר ועם הרבה מפגעים ועם לכלוך ותנאים של אתר בנייה, כך לטענתם.
לפי העירייה מדובר בפיתרון זמני, שלטענתם אף ההורים בחרו מבין כמה הצעות. והסביבה בתוך הגן ידידותית מאוד לילדים.
כך מספרת אחת האימהות לילד בגן ריף, ליאת שדה: “עיריית חולון הפקירה את חינוך ילדינו. הבת שלי ועוד 34 ילדים שובצו לגן זמני עד שהגנים בשכונת קראוזה יקומו ויהיו מוכנים לאכלוס. שובצנו לגן בבית ספר בן צבי המרוחק . בתוך מקלט ללא אוויר וללא זמן חצר .הם סגורים במכלאה החל מה -1/9, אני מזועזעת. עיר הילדים שלא שמה קצוץ על הילדים שלנו. וההורים? כמה מלחמות, כמה ויכוחים, כמה לחץ הפעלנו – ללא הועיל. למה לא מצאו מבנה קרוב יותר כמו מתנ”ס נאות שושנים למשל ? למה לא הכינו לילדים חצר למשך הזמן שבו ישהו בבית הספר ? למה מנהל החינוך מתעלם מזעקת ההורים ? ב -1.9 אף אחד מההורים לא שולח את הילד לגן הזה”.
ליאת שדה, מהורי הגן מוסיפה עוד: אנחנו נלחמים בכל החזיתות. אי אפשר להיות בתוך המבנה 5 דקות שם ואתה מקבל סחרחורת. אין שם חצר ואין לאן לצאת. חנוק שם. זה נורא. אין ארגז חול או משחקים, כלום.  אנחנו משביתים את הגן בראשון לחודש. הולכים לעירייה עם הילדים להפגין שם. 

“אמרו לנו שזה עד דצמבר, אבל אנחנו לא רואים את זה קורה, העירייה עושה לנו תרגיל. זה סירחון שבא מהם. הגיוני שבכל שכונת אגרובנק אין גנים לגיל 3?  לעיריית חולון יש הרבה מבנים, אפשר לבקש כיתה או מקום במתנ”ס לשלושה חודשים, אבל הם הרי יודעים שזה ייקח יותר!
האחראית על ההרשמות בגנים אמרה לנו שאין ברירה. מה זה אין ברירה?  אנחנו כבר ארבעה חודשים על העירייה, שישנו את זה ואף אחד לא עונה לנו ולא מגיב. זה מצב ביזיוני.
בעלי היה שם הבוקר עם ממונה הבטיחות של העירייה והוא טען שהוא לא אישר. פנינו למשרד החינוך ולא קיבלנו תשובה מהם עדיין. פנינו למנכ”ל העירייה וחברי מועצה וכלום. כל ההורים מנסים לעשות הכל”. 

כך נראית הכניסה לגן במקלט בו אמורים ללמוד 35 ילדים. צילום: הורי הגןכך נראית הכניסה לגן במקלט בו אמורים ללמוד 35 ילדים. צילום: הורי הגן
הכיור בגן שאמורים ללמוד בו ובמקלט 35 ילדים. צילום: הורי הגןהכיור בגן שאמורים ללמוד בו ובמקלט 35 ילדים. צילום: הורי הגן

תגובת עיריית חולון: “שכונת אגרובנק נבנים כיום שני גני ילדים חדשים ובנייתם צפויה להסתיים עד סוף 2019, כאשר בהתאם לכך הכניסה אליהם תתאפשר בינואר 2020. בשל כך, ניתן לילדים שעתידים ללמוד בגנים אלה מענה זמני לחודשים ספורים בשנת הלימודים הנוכחית וזאת בשני מיקומים, עד למעבר למיקום הקבע.

להורי גן ריף ניתנה אפשרות לבחירת מיקום הגן הזמני, הם בחרו במקלט שבבית הספר בן צבי מבין האפשרויות שהוצעו להם והסכימו ללימודים במיקום זה, ביודעם שמדובר בפתרון זמני.

צוות הגן דאג לסביבה נעימה ובטוחה, שתאפשר מהלך לימודים תקין וכמובן, שכל המפגעים והפסולת יפונו עד תחילת שנת הלימודים. ככל ילדי הגנים, גם ילדי גן ריף ייצאו לשחק בבטחה בחצר, בין השעות 11:30-10:30, שבהן ילדי בית הספר מצויים בכיתות ולא בחצר. מנהלת הגן עדכנה את ההורים בכך.

בנוסף, מנהל בית הספר התחייב לעשות את המיטב ואת המירב על מנת להנעים את זמנם את ילדי הגן בעת שהותם במקום ואף הציע להעמיד לרשותם שני חדרים ולא רק חדר אחד”.

לילדים יתאפשר חלון זמנים לצאת לחצר ביה"ס, כשהתלמידים בכיתות. צילום: עיריית חולוןלילדים יתאפשר חלון זמנים לצאת לחצר ביה"ס, כשהתלמידים בכיתות. צילום: עיריית חולון

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close