מקהלת "שלום" מברלין שטיגליץ צלנדורף במופע באשכול הפיס. צילום: עיריית ק. ביאליקמקהלת "שלום" מברלין שטיגליץ צלנדורף במופע באשכול הפיס. צילום: עיריית ק. ביאליק

המקהלה מגרמניה בשם "שלום" שהגיעה לחגוג 25 שנה בקריית ביאליק

עיריית קריית ביאליק אירחה את מקהלת "שלום" מהעיר התאומה ברלין שטיגליץ צלנדורף, לרגל ציון 25 שנים להיווסדה


מקהלת "שלום"  מברלין שטיגליץ צלנדורף בניצוחו של אסף לוויטין הגיעה לקריית ביאליק בכדי לציין 25 שנה להיווסדה. היא הוקמה על ידי וולטר לוהר בשיתוף פעולה עם החזן הראשי של ברלין, אסטרונגו נחמה ונציגי הכנסייה הבפטיסטית בברלין שטיגליץ.

הביקור התחיל במוזיאון "דור לדור" המספר את סיפורם של מקימי קריית ביאליק, עולים מגרמניה מהעלייה החמישית. במוזיאון שמעו האורחים את היסטוריית הקמת העיר, הכירו את אבני הדרך לקראת הפיכתה ממועצה מקומית לעיר ופגשו את מתנדבי המוזיאון, צאצאיהם של ראשוני הקרייה.

ביקור המקהלה הסתיים במופע חגיגי משותף עם חבורת הזמר "הקול פתוח" מקרית ביאליק בניצוחו של רונן בן דוד. במופע אף השתתפו להקת מחול של עולי אתיופיה "למלם" והרכב קלרינטים של קונסרבטוריון קריית ביאליק.

אולי גם זה יעניין אותך

ראש העיר, אלי דוקורסקי : "עיריית קריית ביאליק הייתה העיר הראשונה שיצרה את קשרי ידידות עם גרמניה ואף חתמה על הסכם ערים תאומות עם שטיגליץ צלנדורף עוד בימים בהם הנושא היה מעורר מחלקות קשות בנוגע לטיב הקשר עם גרמניה.  לאורך השנים הקשר בין קריית ביאליק לבין שטיגליץ צלנדורף הלך ותהדק וביום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל, ראשת העיר שטיגליץ צלנדורף הגב' ריכטר קטובסקי עלתה על במת העצמאות ויחד איתי הנפנו את גדלי ישראל וגרמניה. זה היה מעמד מרגש במיוחד".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך