סערה בטירה: מה עומד מאחורי החלטתה של מנהלת ביה”ס “אבנר” בטירת כרמל להתפטר, שבועיים לתחילת שנת הלימודים?

שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים, נרשמת סערה במערכת החינוך בטירת כרמל, לאחר שמנהלת בית הספר "אבנר ברזני", חלי גיגי אלחנה, הודיעה במפתיע על התפטרותה מתפקידה. בעוד ההורים מפנים אצבע מאשימה כלפי העירייה, ראש העיר ומנהל מחלקת החינוך בעירייה, דווקא ממשרד החינוך נותנים גיבוי מלא לעירייה ואף מפתיעים בביקורת כלפי המנהלת עצמה. אז מה קורה מאחורי הקלעים? באופו מפתיע ובעיתוי מפתיע אף יותר, הודיעה המנהלת הצעירה יחסית של בית ספר "אבנר" בטירת כרמל, חלי גיגי אלחנה - שבועיים לפתיחת שנת הלימודים - כי היא החליטה להתפטר ולעזוב את תפקידה, אחרי שנתיים בלבד בתפקיד. הורים רבים של תלמידים בבית הספר הביעו תדהמה וסיפרו על האיכויות הרבות של המנהלת ואף הגדילו לעשות ופתחו ברשת עצומה להשארתה של המנהלת, וכך כתבו בעצומה: "השבוע התבשרנו על עזיבתה של חלי גיגי אלחנה, מנהלת ביה"ס היסודי ממלכתי עש אבנר ברזני בטירת כרמל! מנהלת בית הספר מוערכת מאוד על ידי ההורים הצוות הילדים וזכתה יחד עם צוות בית הספר לשבחים רבים על העשייה התוצרים והדרך החינוכית הכל כך מיוחדת. חלי הביאה חינוך אחר, ערכי, מכיל, ראתה כל ילד, כל נפש ונגעה בם. שפת 'האני', שיח מקדם ומכבד, אחריות אישית וסביבתית, קהילתיות וכל דבר שחשוב לכל הורה בבסיס החינוך, הם רק חלק מהערכים שעיצבו את רוח בית הספר הכל כך מיוחד! אנו קוראים למשרד החינוך ולרשות המקומית להחזירה לתפקידה בניהול בית הספר ולאפשר את פתיחת שנת הלימודים כסדרה. לא נוותר על חינוך איכותי וערכי  שהוא הבסיס לעתיד ילדנו. לא נוותר על חלי!!!". ההורים אף התכוונו לקיים הפגנה, אמש במוצאי שבת, מול ביתו של ראש העיר, אריה טל. אלא שבמהלך סוף השבוע נקבע כי תערך פגישה בין ההורים לראשי מחלקת החינוך בעירייה בכדי להבהיר את המצב ולכן ההפגנה בוטלה. אלא שבניגוד לסברה של ההורים כי מחלוקת בין המנהלת לראשי העירייה הובילה להתפטרותה של המנהלת במפתיע ובעיתוי מפתיע עוד יותר, העירייה ומחלקת החינוך שלה זוכות לתמיכה דווקא מצד משרד החינוך - שמותחים ביקורת דווקא על התנהלותה של המנהלת גיגי אלחנה.
Tags

גורמים במשרד החינוך אמרו ל “ניוזים צפון” מספרים: אותה מנהלת איימה מספר פעמים בעבר להתפטר, בלי סיבה ממשית ובכל פעם חזרה בה. הפעם- במשרד החינוך החליטו להפתעתה לקבל את התפטרותה. אין שום סיבה הנראית לעין ואין שום סיבה שהביאה אותה לכך בהתנהלות של העירייה, למיטב ידיעתנו. אנחנו מחזקים את מנהל מחלקת החינוך בעירייה, שלומי דהן, שעושה עבודה טובה והוא איש נעים וזוכה לשבחים מאנשי חינוך רבים. זו החלטת המנהלת ועל ההורים לבקש ממנה הסברים לכך, אחרי שהיא מספר פעמים כבר איימה להתפטר”.

תגובת דוברות משרד החינוך מחוז חיפה: “מנהלת בית הספר אבנרי ביקשה לסיים את תפקידה וגורמי המקצוע במשרדנו, קיבלו את בקשתה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close