צילום: גטיאימג'סצילום: גטיאימג'ס

תבעו את מועדון "הנתב"ג" בחיפה בטענה כי הפלה אותן לרעה בכניסה בגלל היותן טרנסג'נדריות. המועדון טען: "הן נגעו מינית במבלים והטרידו". אז לטובת מי פסק השופט?

שתי טרנסג'נדריות החליטו לתבוע את מועדון "הנתב"ג" הפועל בחיפה בטענה כי אסרו את כניסתן בשל מגדרן המיני. במועדון הוכיחו כי הן נהגו להטריד את המבלים. נחשו מי ניצח?


שתי טרנסג'נדריות מחיפה והקריות החליטו לתבוע את מועדון "הנתב"ג" המפורסם הפועל בחיפה, זאת לאחר שלטענתן בשל מגדרן המיני הן לא הורשו להיכנס למסיבת הסילבסטר ב-2016 שנערכה במקום ואף הושפלו על ידי המאבטחים.

אנשי המועדון הסכימו כי אכן אסרו את כניסתן באותו ערב, אלא שהם טענו כי זה בא בעקבות כניסות אחרות שלהן למועדון בהן הן נגעו בצורה לא ראויה במבלים וגרמו להם להטרדה.

בכתב התביעה נטען כי מגדרן של התובעות היה הסיבה האמיתית להפליתן ולאי-מתן זכות כניסה למסיבת הריקודים במועדון, וכי מדובר בסלקציה שהתבססה על רקע מפלה ועל דעות קדומות. שתי התובעות דרשו פיצוי בסך 160 אלף שקל בגין הפרת החוק לאיסור הפליה.

התובעות, טענו כי הבינו שנמנעה כניסתן למועדון בשל היותן טרנסג'נדריות. הן הסיקו זאת מהיחס המשפיל שננקט כלפיהן בביקוריהן הקודמים במועדון, כאשר אחת התובעות העידה כי בביקורים קודמים השומרים פנו אליהן תמיד בלשון זכר. ותובעת אחרת העידה כי היו השפלות והתגרות מכלל צוות המקום. לטענתן, אנשי הצוות דרשו מהן לצאת בשעה שהציקו להן מבלים אחרים.

 

אולי גם זה יעניין אותך

אלא שאנשי המועדון תיארו תמונה אחרת: לפיה- במסיבה שהתקיימה במועדון ספגו מספר מבלים הערות מיניות ומגע פיזי בלתי רצוי מצד התובעות. הם טענו כי כניסתן באותו ערב נאסרה עקב התנהגות פוגענית של התובעות כלפי מבלים במועדון, ולא מטעמי הפליה. כמו כן, הוכחש כי במועדון קיימת סלקציה והודגש כי הוא דוגל בערכי שיוויון וכי קהילת הלהט"ב מהווה חלק בלתי נפרד ממשפחת המועדון.

שופט בית משפט השלום, אורי גולדקורן, קיבל את גרסת המועדון ולא של התובעות הטרנסג'נדריות. השופט קבע כי התובעות עצמן העלו שבועות קודם פוסטים משבחים על המועדון הזה. עוד הן לא הביאו אף עד מטעמן, בעוד המועדון הביא  את מנהל מערך האבטחה בתוך המועדון שהעיד על עימותים מילוליים בהן התובעות היו מעורבות ועל אירוע שלווה בדחיפות וקללות בשבוע שקדם למסיבת הסילבסטר, אשר נגרם כתוצאה מכך שהתובעות התיישבו על כיסאות של מבלים אחרים ליד הבר ושתו ללא רשות את המשקאות האלכוהוליים שהותירו אותם מבלים. 

כאמור התביעה נדחתה ונפסק לתובעות לשלם את הוצאות המשפט למועדון "הנתב"ג"

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך