תושב חיפה תובע 2.5 מיליון שקל מעיריית חיפה ורשות הטבע והגנים, לאחר שנפצע בזמן שברח מחזיר בר שרדף אחריו בזמן שהלך לביתו וגרם לו להיות מרותק למיטתו במשך חצי שנה

"נגיש תביעות פיצויים על כל פגיעה של חזירי הבר בתושבי חיפה", אומר עו"ד סאמי אבו ורדה, בעקבות הגשת תביעה ראשונה מסוגה נגד עיריית חיפה ורשות הטבע והגנים מטעם תושב העיר שלפני שנתיים נפצע בזמן שברח מחזיר

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה, שיכול לפסוק פיצויים של עד 2.5 מיליון שקל, נטען כי תושב העיר, שהתגורר  ברמת שאול, נפצע לפני כשנתיים, בעת שחזר לביתו בשעות הלילה מעבודתו, חזיר בר גדול החל לדהור לכיוונו. הוא רץ ונפל בכניסה לביתו.

כתוצאה מהנפילה נפגע קשות ברגלו, נותח ולמעלה משלושה חודשים שכב בביתו חסר אונים ורק כעבור שישה חודשים שכללו טיפולים הוא חזר לעבודתו.

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות נזקי גוף וביטוח לאומי, הוא הפך להיות האדם הראשון בארץ שהמוסד לביטוח לאומי הכיר בפגיעה שלו בעת הבריחה מהחזיר המאיים כ "פגיעה בעבודה".

עתה, החליט עו"ד לנקוט בצעד נוסף ולתבוע את רשות הטבע והגנים ועיריית חיפה על שלא: "נקטו בצעדים נכונים ואפקטיביים שהיה בהם כדי למנוע מחזירי הבר להסתובב באופן חופשי בין תשובי חיפה", כך נכתב בתביעה. עוד נטען כי: "מדובר  במחדל מתמשך של הנתבעות לאורך שנים שהיה ראוי לטיפול קודם לכן והיה בו כדי למנוע את חדירת חזירי הבר למרחב הציבורי ולמנוע את פגיעתו של התובע".

בין השאר נטען שהגופים הנתבעים לא הכינו תוכנית מסודרת למניעת כניסת חזירי הבר למרחב הציבורי, לא דאגו להסרת המטרד ולא פעלו לדילול של חזירי הבר ולא נקטו באמצעים מתאימים למניעת תקיפת התושבים.

צילום אילוסטרציה: רשת פייסבוק

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות