6 תושבי חיפה ערביים יועמדו לדין בגין תקיפת תושבים יהודיים, הצתות ברחבי העיר וביזה שביצעו במהלך ההתפרעויות במבצע "שומר חומות"

אחרי שהשב"כ הגיע אליהם: יוגש הבוקר כתב אישום נגד 6 תושבי חיפה בחשד למעורבות בארועי התפרעויות, תקיפות של תושבי חיפה ונשר, שוד והצתות בעיר במהלך מבצע "שומר חומות" והכל ממניע גזעני

 

6 החשודים, תושבי חיפה(בני: 19,19,18,29,24,25 ) ותושב עכו בן 18, נעצרו במהלך החודשים יוני ויולי, במסגרת חקירה משותפת לשירות הביטחון הכללי והיחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב אשר על רקע חשד למעורבותם בארועי התפרעויות הצתות ושוש בעיר חיפה בין התאריכים 11.5.21 – 13.5.21, במהלכם המתפרעים חסמו כבישים באמצעות צמיגים בוערים, יידו אבנים ירו זיקוקים וגרמו נזק לרכוש תוך הפרה בוטה של הסדר הציבורי.

בתוך כך, בתאריך 11.5.21 במהלך ההתפרעויות הבחינו החשודים בקורבן תושב נשר בן 21 כשהוא רוכב על קטנוע ברחוב העצמאות בעיר. החשודים תקפו אותו ולקחו ממנו את מפתחות הקטנוע ובהמשך הציתו את הקטנוע.

בהמשך ומשהגיע חברו של הקורבן, תושב רחובות בן 25 לסייע לו, החשודים השליכו עליו בקבוק תבערה אשר פגע בקסדה ובמעילו שהחלו לעלות באש.

בתאריך 13.5.21 ברחוב ארלוזרוב בחיפה, הבחינו החשודים בתושב חיפה בן 25 שעבד באותו הערב כשליח פיצה ורכב על אופנועו כאשר עפ"י החשד, החשודים רדפו אחריו ברכבם, ותקפו אותו באמצעות אבנים ומקלות תוך שהם מקללים אותו. בהמשך, החשודים שדדו ממנו את הקטנוע ונמלטו מהמקום.

בחקירתם ביחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב אשר ובשירות הביטחון הכללי עלה כי החשודים ביצעו את המעשים ממניע של גזענות.

כאמור, בתום החקירה ובהתאם לממצאיה יוגש הבוקר כנגד החשוד כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בחיפה, וכן בקשה למעצרם של החשודים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

כתב אישום זה מצטרף לשורה של כתבי אישום נוספים שהוגשו נגד אחרים בפרשיות אלה.

 

צילום אילוסטרציה: גטיאימג'ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות