נשר הצדיעה לווטרנים

עיריית נשר ציינה 74 שנה לניצחון בעלות הברית על גרמניה. בטקס השתתפו: ראש העירייה, רועי לוי, סגניו וחברי מועצת העיר, שגריר רוסיה, נציגי משרד הקליטה ועשרות וטרנים תושבי נשר


עיריית נשר ציינה 74 שנה לניצחון בעלות הברית על גרמניה. הטקס לציון "9 במאי, יום הניצחון", התקיים אתמול (יום ב') במוזיאון הווטרנים שבשכונת בן דור, במעמד ראש העירייה, רועי לוי, קונסול רוסיה, איגור פופוב, ומנהלת מחוז חיפה והצפון במשרד העלייה והקליטה, ז'נה פטרוקובסקי.

במהלך הטקס הונחו זרים לזכר הלוחמים היהודים שנפלו במלחמת העולם השנייה באנדרטה שהקימה לזכרם העירייה. את זר העירייה הניח ראש העירייה מלווה בסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הקליטה בעירייה, גיאורגי גרשקוביץ, ויחד עם חבר מועצת העיר ויו"ר ארגון הווטרנים בנשר, ליאוניד נוסימוביץ, כל הנוכחים עמדו דקת דומיה לזכר הנופלים במלחמת העולם ה-2. המשורר גנדי סיבק קרא שיר לזכרם.

אולי גם זה יעניין אותך

"הודות לגבורתם של של הלוחמים היהודים האמיצים אנו חוגגים כאן היום את הניצחון ההירואי על גרמניה הנאצית. אך השמחה מהולה בעצב. מצווים אנו לזכור את החיילים, ואת החברים שנותרו מאחור. ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם ותודתנו נתונה להם לעד", אמר ראש העיר, רועי לוי, והוסיף: "חובתנו לזכור ולהזכיר זאת לילדינו את שהיה, ללמוד על ההיסטוריה כי אסור שמה שהיה יישכח לעולם".

עוד השתתפו בטקס: מ"מ ראש העירייה, ישי איבגי, רכזת קליטת עלייה בעיריית נשר, ילנה דונייבסקי, פרויקטורית קליטת עלייה, אלה אתי רובין, מנהל העמותה למען הקשיש בנשר, רובי אברמוביץ, מכובדים נוספים ועשרות וטרנים תושבי העיר. את הטקס הנחתה אלה פנומריוב, רכזת מקבצי דיור ומנהלת מועדון "מופת" – לרווחת ניצולי השואה בעיר.

סגן ראש, גיאורגי גרשקוביץ, אמר: "כמה סמלי שהשנה יצא יום העצמאות של מדינת ישראל ויום הניצחון על גרמניה הנאצית באותו תאריך – 9 במאי. הווטרנים המכובדים – אנחנו חבים לכם את חיינו לנצח. יש לי את הכבוד הגדול לעמוד פה מולכם ולהגיד: אני מצדיע לכם".

צילום: איל לרמן, עיריית נשר

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך