משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חונך את קו 5 החדש של המטרונית, שיחבר בין מסוף יגור, העיר נשר וחיפה. ראש עיריית נשר, רועי לוי: ״העיר נשר בהתפתחות אדירה. שכונת האגמים תוסיף כ- 5,000 יחידות דיור לזוגות צעירים בעיר"

הקו החדש יחל לפעול ב-7 באוקטובר, בנתיב ייעודי ומהיר, באמצעות מטרוניות חשמליות, אוטובוסים מפרקיים, חדישים וידידותיים לסביבה

שדרוג לרשת התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה. שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, השתתפה היום בנסיעת מבחן של הקו החדש של המטרונית, קו 5, לקראת הפעלתו מיום שישי 7 באוקטובר 2022.
קו 5 החדש, המופעל על ידי "סופרבוס", יקשר במסלול מעגלי בין מסוף יגור והתחנות קאנטרי קלאב נשר, אצטדיון נשר, נשר-מרכז העיר, עמק הכרמל, הספורטק, נשר-מרכז קניות, פור-טק, ביג שער העיר, גשר פז, רח' הגיבורים, שכונת חליסה, בית התעשייה, שוק תלפיות, לב הדר, בית הקרנות, הנביאים ועיריית חיפה. הקו מקושר למערך התחבורה הציבורית בחיפה, לרבות לרשת המטרונית, לרכבת ישראל, לכרמלית ולאוטובוסים. מכניסת השבת ועד צאתה יפעל קו 5א שיחבר את מסוף יגור אל בית החולים רמב"ם בחיפה. הקו יפעל בכל ימות השבוע, מהשעה 5 בבוקר ועד חצות, בתדירות מוגברת של 7-10 דקות. משך הנסיעה בקו יעמוד על 25 דקות בממוצע לכיוון.
רוב המטרוניות שיופעלו בקו 5 החדש יהיו חשמליות-מפרקיות, חדישות וידידותיות לסביבה, שאינן מייצרות כלל זיהום אוויר. שילוב של סוג רכבים זה מספק חווית נסיעה שקטה, מהירה, ונוחה. יתר הצי מופעל באמצעות אוטובוסים מפרקיים בהנעה רגילה העומדים בתקן המחמיר למניעת זיהום "יורו 6". האוטובוסים החדשים בשימוש קווי המטרונית יכולים להסיע 137 נוסעים ונוסעות, מתוכם 47 בישיבה, כשליד כל מקום ישיבה ישנו שקע USB לשימוש הנוסעים. האוטובוסים בעלי חמש דלתות, נמוכי רצפה ומונגשים.
שני קווי המטרונית שנוספו השנה (4 ו-5), הוקמו על ידי חברת "נתיבי ישראל" (אחרי שהועברו מחברת "יפה נוף"). ההפעלה והתפעול של מסלול המטרונית היא באחריות חברת "נתיבי איילון". קו 4 שנפתח במאי 2022 מחבר את הקריות עם "מרכזית חוף הכרמל", דרך מנהרות הכרמל ונותן מענה לבאי מרכז הקונגרסים, דרך הגרנד קניון, מת"מ ומרכזית חוף הכרמל. משנת 2013 פועלים שלושה קווים: (קו 1), המחבר בין התחנה המרכזית בצפון הקריות לתחנה מרכזית חוף הכרמל, (קו 2) בין קריית אתא לתחנת הרכבת חיפה בת גלים ,(קו 3) בין קריית ים להדר בחיפה.

קרדיט תמונות: רונן טופלברג

ראש עיריית נשר, רועי לוי: ״העיר נשר בהתפתחות אדירה. שכונת האגמים תביא כ- 5,000 יחידות דיור לזוגות צעירים פה. במסחר- תעשיה עתירת ידע פרוייקט ה4tech וגורדי השחקים יביאו את מיטב המוחות בתחומי הפיתוח לעיר. המטרונית אשר נחנכת היום הינה קו מקשר בין כל הפרוייקטים החשובים הללו ואני מברך על השקתה. חשוב לי לציין, ישנה עוד עבודה רבה על ציר המטרונית לסיימו, משרד התחבורה הקים ועדה אשר תפקח ועיריית נשר תקח חלק פעיל במעקב אחר פיתוח ציר חשוב זה.
בצד הברכות גברתי השרה זה לא מספיק. הצפון כולו ממתין להשקעות ופיתוח נוסף, לחיבור למרכז הארץ, לפיתוח תשתיות ולהשקעה הכספית שמגיעה בזכות לתושבים שלנו".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי: "המצב בחיפה שבו תחבורה ציבורית עובדת בשבת, צריך להיות בכל רחבי מדינת ישראל, כי תחבורה ציבורית בשבת תשרת את כולם ואת כולן. חיפה והיישובים באזור מוכיחים כבר הרבה שנים שתחבורה ציבורית יכולה לפעול בשבת, כי זה לא נגד אף אחד, אלא בעד. בעד חיילות וחיילים, בעד מי שאין להם כסף לרכב, בעד מי שיש לו או לה לקויות ולא יכולים לנהוג. המטרונית הזו שנוסעת בשבת, ומצטרפת לקווים נוספים שכבר עובדים בכל ימות השבוע- היא בעד. וכדי להוכיח שזה אפשרי הקו הזה, קו 5 של המטרונית יעבוד כל ימות השבוע ובשבת יופעל קו 5א במסלול שונה כדי לא להפריע למי שלא רוצה שיסעו בשכונה שלו בשבת. תודה לכל העוסקות והעוסקים במלאכה ושנה נהדרת לכולם".

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: "קו 5 החדש מתווסף לרשת קווי המטרונית התדירה והמתקדמת, וייתן מענה מהיר ויעיל לביקוש באזור, ובפרט במפגש העמוס בין הכבישים 2, 4 ו-6. כבר כמעט עשור מהווה המטרונית חלק בלתי נפרד מהנוף החיפאי, עם אוטובוסים חשמליים, הנעים לאורך נתיבי העדפה״.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, רן שדמי: "יישום מכרזי התחבורה הציבורית מאפשר פיתוח יעיל ואיכותי של שירותי התחבורה הציבורית. אנו שמחים להשיק קו נוסף כחלק מרשת הסעת המונים במטרופולין חיפה באמצעות אוטובסים חשמלים ושקטים וידידותיים לסביבה ומזמינים את התושבים לנסות ולהנות מקו חדש זה. מאחל בהצלחה לחברת סופרבוס בהפעלת הקו".

צחי נווה, מנכ"ל סופרבוס: "אנחנו שמחים לפתוח בשילוב משרד התחבורה והרשות לתחבורה ציבורית קו נוסף לרווחת התושבים. הקו צפוי לצמצם עומסי תנועה, יענה על הביקוש הרב וייתן מענה פשוט ומהיר לאזורי התעסוקה, הבילוי והמסחר ויקנה פתרון תחבורתי אמין ונוח לתושבי המטרופולין".

כל המידע על אודות הקו החדש מפורסם באתר חברת סופרבוס ובשירות הלקוחות בטלפון: 1-700-700-181 או במוקד המידע של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית 8787*.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות