“בני מנשה” חגגו ט”ו בשבט ראשון בישראל

ראש עיריית נשר רועי לוי ועובדי העירייה נטעו אתמול בבוקר עצי זית יחד עם העולים החדשים מקהילת "בני מנשה" שעבורם זהו חג האילנות הראשון בארץ הקודש

שותלים שורשים בארץ. ראש עיריית נשר, רועי לוי, יחד עם עובדי העירייה והעולים החדשים הנמנים על “בני מנשה”, ציינו אתמול את חג ט”ו בשבט בנטיעת עצי זית.

לפני כמה חודשים הגיעה לעיר קהילה גדולה של עולים חדשים מאזור צפון הודו, הנמנים על “בני מנשה”. מדובר על כ־200 עולים חדשים מבוגרים וילדים. עבור קהילת “בני מנשה” בנשר זהו חג האילנות הראשון בארץ. על תהליך קליטתם בעיר מופקדת המחלקה לשירותים חברתיים יחד עם מחלקת קליטת עלייה, בסיועם ובתמיכתם של משרדי הממשלה הרלוונטיים – משרד העלייה והקליטה ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

אירוע הנטיעות המרגש נערך בשיתוף עם רשת המתנ”סים נשר, אולפן עברית ותיכון מקיף נשר. ברחבת העירייה התקיים טקס נטיעות מסורתי והיכל התרבות נערך סדר ט”ו בשבט כהלכתו. באירוע לקחו חלק גם: סגני ראש העיר, גיאורגי גרשקוביץ ותומר כהן, מנהל קרית החינוך ע”ש רבין בנשר, ארז מזרחי, מנהלת תיכון מקיף נשר, לאה אופיר, רכזת שח”ר בתיכון, רחל בוכריס, מנהל רשת המתנ”סים נשר, וינו טרפה, ורכזת המתנדבים העירונית, בתשבע זגורי.

לוי ברך את תושבי העיר נשר חדשים וותיקים בברכת חג ט”ו בשבט שמח, ואמר: “עיריית נשר משקיעה משאבים ניכרים בקליטתם של העולים החדשים, מחבקת ומאמצת את קהילת ‘בני מנשה’. נמשיך ללוות את העולים החדשים בקליטתם כאן בעיר, נמשיך לחגוג יחד איתם את חגי ישראל ולקרבם ולשלבם בכל תחומי החיים ומעגלי העשייה בעיר. יש לנו קהילה נפלאה ותומכת של תושבים ותיקים שיודעים להסביר פנים לעולים החדשים. אותי זה מרגש כל פעם מחדש”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close