מסכמים שנה של עשייה גדולה במרכז למשפחה בנשר. הפעילות תלך ותגדל יותר

סוגרים שנה במרכז למשפחה
המרכז למשפחה בנשר שנפתח השנה סוגר את שנת הפעילות תשע"ט במקבץ של פעילות מהנות ומשמעותיות לכל המשפחה. במהלך הקיץ נהנו המשפחות מהפנינג חווייתי במרכז הספורט איל"ן, אירוע שכלל פעילות בבריכה, סדנת תיפוף, משחקי חברה שולחן וספורט נגיש, פעילות בועות סבון, שעת סיפור ועוד. להפקת ההפנינג חברו ארגון איל"ן ורשויות נוספות. האירוע כוון לכל המשפחה ולמתן מענה למגוון של תפקודים וגילאים.
אירוע נוסף שהתקיים בסוף החופשה היה יום טבע וטיול למשפחות. האירוע למשפחות מנשר הופק על ידי עמותת לטם, העוסקת בהנגשת טבע לאוכלוסיות עם מוגבלויות. הסדנא כללה קליעת זרים, דריכת ענבים בגת ופעילות יצירה בפסיפס, ולאחר מכן טיול מודרך בנחל השופט. בסיום הטיול ישבו המשפחות לפיקניק משותף וחלקו יחד את חוויות היום. החיבור שנוצר בין המשפחות במהלך הפעילות בא לידי ביטוי בחברותא המהנה בשעת הארוחה.
במהלך החודשים האחרונים גויס צוות של שבעה מתנדבים למרכז למשפחה. המתנדבים והמתנדבות בלטו בפעילותם להצלחת האירועים השונים, הן כחלק מהארגון והביצוע, והן במתן מענה פרטני לילדים ולמשפחות לפי הצורך.
את סיום שנת תשע"ט חגגו ההורים, הסבים והסבתות יחד עם מתנדבי המרכז למשפחה והצוות בארוחת ערב עשירה וסדנת איכות חיים בהנחייתה של הגר שמידוב - שילוח מנטורית, יזמית חברתית, מומחית לקידום אוכלוסיות מיוחדות, ואמנית במה רב תחומית. המשתתפים הכירו לעומק את המושג איכות חיים וחקרו בתהליך סדנאי את איכות החיים האישית והסובייקטיבית שלהם, על מרכיביה השונים.
במסגרת הערב הורמה כוסית לכבוד השנה החדשה בברכתה של המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק הרווחה אדוה קאופמן: "עיריית נשר ממשיכה להשקיע ולתמוך בכל האוכלוסיות בעיר. בעירייה כל תושב נחשב! המחלקה לשירותים חברתיים הרחיבה בשנה זו את פעילותה ומשפיעה על אוכלוסיות רבות! אני גאה במחלקה לשירותים חברתיים של עיריית נשר ובעומד בראשה אופיר אבוחצירה".
Tags

נעמי מנדלבאום, מנהלת המרכז למשפחה: “בשנת תש”פ פעילות המרכז עולה מדרגה. לאור החלטת משרד הרווחה על הכללת כל המשפחות לילדים עם מוגבלויות ללא הגבלת גיל, וכן לאור הפעלת תוכניות חדשות במרכז כמו קבוצת בישול לאחים, קבוצת מנהיגות הורים וקורס מנטורינג “הורה להורה”  של הורים לילדים עם מוגבלויות. כל זאת יחד עם המשך פעילות הפנאי וההפגה לכל בני המשפחה, פעילות למידע ומיצוי זכויות ופעילות הסברה ושינוי עמדות.”
מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה סיכם: “השנה שמנו דגש בפיתוח מענים בקהילה למשפחות לילדים עם מוגבלויות. המרכז למשפחה מרכז בתוכו פעילויות ענפות לכלל המשפחה, בנוסף למענים נוספים בקהילה.
המרכז תופס תאוצה ומשפחות מצטרפות מידי יום ונהנות מאיכות השירותים הניתנים במרכז. אני  מודה לעו”ס נעמי מנדלבאום מנהלת המרכז למשפחה שעושה עבודה מקצועית ורגישה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close