טענו שאין כסף לתיקון המדרכות, עכשיו עיריית טירת כרמל תשלם על כך ביוקר. צילום: גטיאימג'סטענו שאין כסף לתיקון המדרכות, עכשיו עיריית טירת כרמל תשלם על כך ביוקר. צילום: גטיאימג'ס

עיריית טירת כרמל שילמה ביוקר לתושבת העיר שנפלה בשל שקע במדרכה. לא תאמינו מה אמרה העירייה? רמז: אתם אשמים, לא העירייה

תושבת טירת כרמל נפלה בשקע במדרכה ברחוב כרמל אליאס ושברה את כתפה. היא הגישה תביעת נזיקין נגד עיריית טירת כרמל. בעירייה מצידם חשבו שהם ממש לא אחראים לשקעים במדרכות, וטענו אף יותר לתדהמת השופטת. בסוף- הם שילמו ביוקר רב


עיריית טירת כרמל קיבלה מבית משפט השלום בחיפה שיעור יקר על אחריות למרחב הציבורי בעיר, למרות שהעירייה ניסתה להתנער מכל אחריות. זאת לאחר שפנסיונרית תושבת העיר תבעה את העירייה שהתרשלה ולא טיפלה במפגע שהיה במדרכה ברחוב כרמל אליאס ובגללו האישה נפלה ונגרם לה נזק גופני. לדבריה, כתוצאה מהנפילה היא נחבלה בגב ובכתף, אותה שברה כתוצאה מהנפילה וכיום סובלת מנכות ומהגבלת תנועה שמחייבת אותה להיעזר בבני משפחה ובעוזרת בית.

בתביעה שהגישה כנגד העירייה לפני שלוש וחצי שנים טענה, כי העירייה התרשלה בתחזוקת המדרכה בה היה מפגע חשוף ולכן נגרם לה הנזק.

אלא שבעיריית טירת כרמל טענו מספר טענות שכולן מתמצות בכך שהעירייה כלל לא אחראית למה שקורה במדרכות העיר. כך למשל טענה עיריית טירת כרמל כי:  שקע במדרכה הוא לא מפגע שמצדיק להטיל עליה אחריות נזיקית. ואף הגדילה לעשות העירייה וטענה כי: “מדרכות אינן מישור גאומטרי” ולכן טבעי כי יימצאו בהן בליטות ושקעים. העירייה הגדילה לעשות וניסתה להטיל את האשמה על התושבת עצמה, כשטענה שהאירוע התרחש לאור יום ולכן על תושבת העיר היה לראות ולשים לב לאן היא הולכת ולהימנע מהמפגע. ואם לא די- העירייה טענה שהיא לא יכולה לממן את כל אמצעי הזהירות האפשריים שכן המשאבים שלה מוגבלים. או במילים אחרות, לפי העירייה אין לה כסף בקופות לתקן את המפגעים במדרכות העיר.

אלא שהשופטת נסרין עדוי-ח’דר דחתה את טענות העירייה ופסקה כי הטענה שלעירייה אין כסף לתיקון המדרכות, היא טענה לא מקובלת לאחר העירייה לא הוכיחה שתיקון מפגע כזה מטיל עליה עלויות בלתי סבירות וכן לא הוכח שהיא כלל דואגת לתקינות המדרכות או עורכת ביקורת כלשהי.

בסיכומו של המשפט, השופטת פסקה כי על העירייה לפצות את תושבת העיר שמעדרה בשקע במדרכה בסכום של 151 אלף שקל. סכום גבוה בהרה מזה שהיה עולה לעיריית טירת כרמל לתקן את המדרכה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך