צפו: מבצע ברית מילה ברמב" – 6 עולים מאתיופיה שעברו הליך גיור, עברו אתמול ברית מילה "במבצע" שהתבצע בביה"ח רמב"ם

שישה ישראלים, בני הקהילה האתיופית, שהשלימו לאחרונה את הליך הגיור, באו אתמול בברית ישראל במבצע כירורגי מקיף, פרי שיתוף פעולה בין בית החולים רמב"ם, מערך הגיור הממלכתי במשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ואגף התקציבים באוצר

 

שישה, בני הקהילה האתיופית ומרביתם תושבי אזור חיפה, שהשלימו את הליך הגיור, עלו לפני שנים אחדות לישראל ובחרו לסיים את ההליך באמצעות ביצוע ברית על פי ההלכה, שהתבצע אתמול במבצע כירורגי מקיף, פרי שיתוף פעולה בין בית החולים רמב"ם, מערך הגיור הממלכתי במשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ואגף התקציבים באוצר.
אתמול בבוקר יצא לדרך שיתוף הפעולה במהלכו הם נכנסו בזה אחר זה אל חדר הפעולות כשהם מלווים בפרופ' אהרון הופמן, רופא בכיר במחלקה לכירורגית כלי דם והשתלות, שבמקצועו הוא גם מוהל מוסמך, ונכנסו תחת ברית אברהם. טווח הגילאים של השישה נע מ-14 לצעיר ועד ל-54, המבוגר שבחבורה, כשהם מהווים את "כוח החלוץ" עבור עשרות רבות של מתגיירים שעתידים להשלים את ההליך באותו האופן במהלך השבועות הקרובים ברמב"ם.
הברית זהה לחלוטין לברית שעובר תינוק בן שמונה ימים, ונערכת על פי כל העקרונות ההופכים את ההליך המדובר לברית כשרה. במקרה הזה, המתגיירים זוכים להשלים את מצוות הגיור באופן השלם ביותר כשהם מלווים הן בפן רפואי אולם גם בפן ההלכתי.

הרב יהודה עמיחי, ראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה מסביר: "לאחר תקופה ארוכה שבמהלכה לא היו בריתות במערך הגיור הממלכתי, החל היום ההליך של הכנסת מתגיירים בברית אברהם אבינו. כידוע, הברית זהו הליך העובר מדור לדור. לפי דברי חכמים, זו המצווה המיוחדת שעם ישראל שמר עליה בכל התקופות עד ימינו. כעת, אנחנו חוזרים לבצע את הבריתות הללו ומקווים שהמתגיירים ימשיכו להעמיק בתורה כחלק מעם ישראל, למרות שהיינו מנותקים למעלה מאלפים חמש מאות שנים".

לדברי ישראל ונחוצקר, ראש אגף הגיור במשרד ראש הממשלה: "מערך הגיור הממלכתי במשרד ראש הממשלה בשיתוף בית החולים רמב"ם, ומשרד הבריאות הצליחו להקים פרויקט כמענה לביצוע בריתות – הליך שלא היה קיים מזה תקופה ממושכת כבת שנה במערך. המהלך מאפשר להכניס לעם היהודי את כל אותם אנשים החיים בישראל, אשר החלו בהליך הגיור והשלימו אותו אולם לא עברו ברית. כל זה מתבצע תוך מבט הלאה אל העתיד במטרה להסדיר את נושא הבריתות באופן קבוע, כך שבמערך הגיור הממלכתי במשרד ראש הממשלה יתקיימו בריתות לכל המתגיירים במדינת ישראל.
ברצוני להודות לפרופ' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם ולסגנו, ד"ר אבי ויסמן, פרופ' אהרון הופמן, רופא בכיר במחלקה לכירורגית כלי דם והשתלות, חשב משרד הבריאות, חסן איסמעיל, אגף התקציבים באוצר והרב יהודה עמיחי על הנכונות לביצוע הפרויקט והרצון להוציאו לפועל".

 

צילום: דוברות רמב"ם

 

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות