מקרה נדיר של ״קדחת המערות״ אובחן במיון ילדים במרכז הרפואי בני ציון בחיפה

הנער אושפז מספר ימים במחלקת ילדים, טופל אנטיביוטית בהתאם למחולל, ותחת הטיפול מצבו התייצב והוא שוחרר לביתו

נער בן 15 מיישוב בצפון, הגיע למיון ילדים במרכז הרפואי בני ציון כשהוא סובל מחום גבוה, כאבי ראש, פריחה והקאות, שהחלו 4 ימים טרום פנייתו.

במיון הוחל מיד בטיפול במתן נוזלים ובאנטיביוטיקה תוך ורידית רחבת טווח וכעבור מספר דקות ממתן האנטיביוטיקה, הופיעה תגובה קשה של הנער שהתבטאה ברעידות בגוף, שינויים בלחץ הדם, דופק מהיר, התגברות ההקאות ואי שקט בולט.

ד"ר מרדכי פולק אשר היה כונן חשד בקדחת המערות ובבדיקת דם מהירה זוהה על ידי צוות המעבדה המיקרוביולוגית חיידק הבורליה תחת המיקרוסקופ.

ד״ר יואל בר שלום , ממיון ילדים במרכז הרפואי בני ציון, מציין כי, "בעקבות הממצא בוצע תשאול חוזר של הנער והוא סיפר כי אכן שבוע טרום פנייתו, שהה במשך כשעה במערה מבודדת בגליל התחתון , ושם קרוב לוודאי נעקץ ע״י קרציות רכות הידועות כנושאות את מחולל המחלה".

הנער אושפז מספר ימים במחלקת ילדים, טופל אנטיביוטית בהתאם למחולל, ותחת הטיפול מצבו התייצב והוא שוחרר לביתו.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות