צפו: זוג מקריית מוצקין ונצרת עילית התחזו לעובדי קופ”ח, נכנסו לבתי קשישים בכל הארץ, נתנו להם כדורים מרדימים וגנבו מביתם את כספם ורכושם

יבגני בביץ' בן 38 מקריית מוצקין וילנה קרוצ'נוק בת 47 מנוף הגליל, התחזו לעובדי קופת חולים. הם נכנסו לבתי קשישים בטענה כי באו לחסן אותם נגד שפעת, נתנו להם במקום כדורי שינה ואז גנבו מהם את כספם ורכושם

תחילתה של החקירה בחודש דצמבר האחרון עם קבלת תלונה במשטרת ישראל מקשישה בת 85 תושבת לוד, שסיפרה כי אל דירתה הגיעו החשודים שהזדהו בפניה כעובדי קופת חולים ושאלו אותה האם קיבלה חיסון לשפעת, לאחר שענתה בשלילה נתנו לה החשודים כדורי שינה שטשטשו אותה, היא הבחינה כי החשודים מחטטים בחפציה ונרדמה. לאחר כיומיים היא התעוררה וגילתה כי נגנב לה סכום של אלפי שקלים במזומן.
עם קבלת התלונה, החלו חוקרי המשטרה באיסוף ממצאים ובפעולות חקירה שהובילו אותם למקרה נוסף בו על פי החשד הונו בשיטה דומה קשישה בת 92 מערד, מהחקירה עלה חשד לפיו גנבו החשודים מאות שקלים במזומן וכרטיס חיוב, באמצעותו משכו אלפי שקלים מחשבונה של הקשישה.
עם התקדמות החקירה, חשפו חוקרי המשטרה שבעה מקרים נוספים בהם פעלו החשודים בשיטה דומה במקומות שונים ברחבי הארץ.
החשודים נעצרו בתאריך 26/1/20 ומעצרם הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשל”צ, עם סיום החקירה הגישה הפרקליטות הצהרת תובע לפיה יוגש כתב אישום כנגד השניים.
*מצ”ב סינק של רפ”ק אדי גיללס, ק’ אח”מ תחנת לוד*

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close