אור לחינוך – עיריית רמת גן מובילה מהפכה בחינוך המיוחד ומקימה בית ספר לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים

עיריית רמת גן קיבלה החלטה היסטורית לבנות בית ספר לחינוך מיוחד עבור ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים בעיר. תקציב הפרויקט: כ-55 מיליון שקלים. "זוהי מהפכה של ממש, שכן לא נבנה בית ספר חדש ברמת גן כבר כמעט 30 שנה"


השבוע התקבלה החלטה פורצת דרך שבה הוחלט להקים בית ספר מתקדם וחדשני לחינוך מיוחד בעיר רמת-גן, שבו ילמדו ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים מגיל 21-6. בית הספר יוקם בכניסה לשכונת 'רמת אפעל' בסמוך לתיכון חדש והוא יהיה מבנה מתקדם וייחודי מסוגו בישראל, בהשקעה של 55 מיליון שקלים. החלטה זו מצטרפת לשורה של מיזמים שמקדמת הנהלת העיר החדשה, בראשות כרמל שאמה הכהן, בסך השקעות של למעלה מ-250 מיליון שקלים בתחום חינוך.

החינוך המיוחד מוגדר כהוראה המעוצבת באופן ייחודי כדי לתת מענה על הצרכים המיוחדים של ילדים עם ליקויים, נכויות וקשיים מתמשכים. הוא התפתח במטרה להתאים את הלמידה לצורכיהם המיוחדים של התלמידים, בהנחה שלתלמידים עם קשיים כגון פיגור שכלי, לקות למידה, נכות נפשית פגיעה חושית וקשיים מתמשכים אחרים יהיו קשיים בתהליכי הלמידה הרגילים.

אולי גם זה יעניין אותך

ביסוד תפיסה זאת עומדים הערכים החברתיים שוויון, שילוב וההכרה בזכותו של התלמיד לשוויון הזדמנויות בחינוך ובד בבד החתירה לשילוב חברתי עם ילדים ללא ליקויים ולשילוב בעתיד בחברה הרגילה.

בית הספר החדש לחינוך מיוחד שיוקם באזור רמת אפעל ברמת גן, יאגד בתוכו את הילדים המאותרים ומאובחנים כילדים עם צרכים מיוחדים, מתוך תפיסה כי ללא התאמה מקצועית של דרכי ההוראה, לא יוכלו ללמוד הילדים את הכישורים ואת התכנים שלומדים בני גילם ובכך ליהנות משוויון הזדמנויות במהלך התפתחותם ולהגיע לשילוב בקהילה בעיר ובחברה הישראלית בכלל.

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן, מסר: ״זו לא חוכמה להחזיק קומות יוקרתיות באזור הבורסה, בזמן שילדי העיר עם צרכים מיוחדים צריכים לנדוד לערים אחרות או ללמוד בתנאים לא ראויים במבנים זמניים בעיר. יש לנו חוב מוסרי לדאוג  לילדים ולבוגרים עם הצרכים המיוחדים בעיר, ונקצה להם את מיטב המשאבים העומדים לרשותנו".

 

צילום:  דוברות עיריית רמת גן

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך