אלי דוקורסקי. ביקש לפנות את הזמן במערכת השעות ולשוחח עם התלמידים. צילום: ניוזים ישראלאלי דוקורסקי. ביקש לפנות את הזמן במערכת השעות ולשוחח עם התלמידים. צילום: ניוזים ישראל

עיריית קריית ביאליק זכתה בתביעה נגד תאגיד הביוב שפרעם, שהזרים מי ביוב לאזור וגרם למפגע תברואתי ומכת יתושים

עיריית קריית ביאליק זכתה בתביעה נגד תאגיד מים סובב שפרעם ומשרד להגנת הסביבה בנוגע להזרמת ביוב בלתי חוקית לסביבות קריית ביאליק שגרמה למפגע תברואתי עם מכת יתושים ועוד


עיריית קריית ביאליק זכתה בתביעה נגד תאגיד מים וביוב סובב שפרעם ומשרד להגנת הסביבה, שהוגשה בעקבות הזרמת מי ביוב לתעלות הפתוחות שגרמו לדגירת יתושים ופגיעה בתושבי העיר.

לתביעה זו קדם מכתב חריף ששלח ראש העיר אלי דוקורסקי למשרד להגנת הסביבה, בו הפציר לעצור באופן מיידי את המעשה הבלתי חוקי של תאגיד סובב שפרעם, אשר מזרים ביוב אל תעלת ההגנה, הנמצאת בתחום המועצה האזורית זבולון, מרחק קצר מהעיר קריית ביאליק.

דוקורסקי ציין כי הזרמת הביוב לתעלה הפתוחה גורמת להיווצרות מוקדי דגירה ליתושים ואלו מורגשים היטב בתחום השיפוט של קריית ביאליק. דוקורסקי: "התנהלות התאגיד חסרת אחריות, פוגעת בבריאות הציבור וגורמת למטרד סביבתי קשה". דוקורסקי דרש את התערבות המשרד בסילוק המפגע, הפסקת הזרמת הביוב, ייבוש התעלות והדברתן.

אולי גם זה יעניין אותך

היות והמפגע לא טופל, תבעה עיריית קריית ביאליק את תאגיד המים ואת המשרד להגנת הסביבה וכאמור זכתה .

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי יוקם צוות פעולה שיכלול נציג מטעם עיריית קריית ביאליק ונציג מטעם התאגיד. כל תקלה תדווח לאלתר לצוות הפעולה ותתוקן תוך 24 שעות מרגע קבלת ההודעה. ככל שהתקלה לא תטופל תהיה רשאית עיריית קריית ביאליק לטפל בפתרון הבעיה בעצמה ולחייב את התאגיד בתשלום בגין העבודות.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך