המערב הפרוע זה כאן: עלייה של 130 אחוז במספר נפגעי ירי פלילי שהגיעו לטיפול ברמב”ם

המערב הפרוע גרסת רמב"ם: עליה של 130 אחוז במספר נפגעי הירי הפלילי שהגיעו לטיפול השנה. 32 פצועי ירי הגיעו רק ב-2019 לטיפול, רק בשליש הראשון של השנה

אנשי מערך הטראומה של רמב”ם לא זוכרים כזה שטף של פצועי ירי שהגיע לבית החולים רמב”ם מאז מלחמת לבנון השנייה, ההבדל הוא שאז, ב-2006, היה מדובר במלחמה, ואילו ב-2019 מדובר בעליה קיצונית באלימות פלילית. בשליש הראשון של 2019, בין תחילת ינואר לסוף אפריל הובאו לרמב”ם 32 פצועי  ירי, וזאת לעומת 14 פצועי ירי בתקופה המקבילה בשנה שלפני.
הנתונים שנאספו השבוע על ידי אנשי מערך הטראומה מטרידים במיוחד כאשר מפלחים אותם: 29 מתוך 32 נפגעי הירי שהובאו לרמב”ם הם מהמגזר הערבי, ורוב הפצועים 18 מתוך 32, הגיעו מאתר אחד – העיר טמרה בגליל.

ד”ר האני באחוס, ראש מערך הטראומה של רמב”ם, מתייחס לנתון החמור ואומר: “עלייה של 130 אחוז במספר נפגעי הירי לעומת שנה שעברה צריכה להדליק אור אדום אצל מקבלי ההחלטות. מדובר בתופעה שחייבת טיפול מיידי כדי לבלום אותה. אנחנו כאן כדי להציל חיי אדם, ובמקרה של פצועי הירי הצלחנו להציל רבים מאלה שהגיעו במצב קשה,  ונפטר אדם אחד מתוך 32 הפצועים שהגיעו לחדר ההלם שלנו.  אבל זו לא נחמה – צריך לעצור את האלימות הזו”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close