בעיריית נשר החליטו לא לשתוק ולהילחם על אוויר נקי יותר. צילום: פייסבעיריית נשר החליטו לא לשתוק ולהילחם על אוויר נקי יותר. צילום: פייס

ראש עיריית נשר, רועי לוי, גילה שבשקט בשקט בתי הזיקוק והכימיקלים מנסים לקבל אישור להגדלת היתרי הפליטה. לוי פתח במאבק ושיגר מכתב חריף למשרד להגנת הסביבה

ראש עיריית נשר, רועי לוי, גילה כי בתי הזיקוק ופז שמנים, בשקט בשקט הולכים לקבל היתר להגדלת היתרי הפליטה מלא אחר מהמשרד להגנת הסביבה. אז לוי שיגר מכתב חריף לראשי המשרד להגנת הסביבה ופתח במאבק למנוע את הפליטה שתעמוד על פי שמונה מהמותר. "תיקוני ההיתר המבוקשים לא עולים בקנה אחד עם תפקידכם לצמצום זיהום האוויר"


אמש גילה ראש עיריית נשר, רועי לוי, כי בתי הזיקוק לנפט ופז שמנים וכימיקלים מבקשים להגדיל את היתר פליטת המזהמים. כאילו לא די במימדי והיתרי הפליטה הקיימים, שכבר הופכים את אזור חיפה, נשר והסביבה לרוויי זיהום.

לוי החליט לצאת למלחמה בכך ושיגר את המכתב הבא החריף למנכ"ל  המשרד להגנת הסביבה, ולמנהל אגף איכות אוויר ושינוי אקלים.

אולי גם זה יעניין אותך

כך כתב להם לוי: "תיקוני היתר הפליטה של פז שמנים וכימיקלים עומדים להגביר את זיהום האוויר במפרץ חיפה במזהמי נשימה. בהיתר מבקשים להגדיל את ערכי הפליטה של גופרית דו חמצנית מדובר בכ-פי 8 פליטת מזהים!

בנוסף, מבקשים להגדיל את ערכי הפליטה של חנקן דו חמצי, מדובר בכ-פי 6.5 פליטת מזהים!
לגבי תיקוני ההיתר לבתי זיקוק בע"מ – לצערי לא מצאנו באתרכם ולכן אין ביכולתנו להגיב.
אנו דורשים את ביטול תיקוני ההיתר המוצעים ויישום מלא של מדיניות צמצום פליטת מזהמים והתוכנית הלאומית לצמצום זיהום אוויר. אין כל סיבה לאפשר למפעלים להגדיל את היתרי הפליטה ולמנוע מתושבי נשר ומפרץ חיפה חיים בריאים ואוויר נקי".

רועי לוי. "כולנו צבע אדום, כולנו עם אחד". צילום: יחצרועי לוי. "כאב ל-3 ילדים קטנים, אני מכיר את צרכיהם של המשפחות הצעירות". צילום: יחצ

לוי מותח ביקורת קשה על כך שהמשרד להגנת הסביבה שאמור להיות אמון על בריאות הציבור והקטנת המזהמים, נותן ידו לתהליך הפוך. וכך כתב בצורה נוקבת לוי: "תיקוני ההיתר המבוקשים לא עולים בקנה אחד עם תפקידכם לצמצום זיהום האוויר ואינם הולמים את מדיניות משרד הבריאות לצמצום תחלואת הנשימה במרחב מפרץ חיפה. אני סמוך ובטוח שהמשרד יתנגד לבקשה כחלק ממדיניותו כאמור".
לוי הוסיף והסביר לתושבים: "הבטחתי לפעול עבור הילדים שלנו שיוכלו לנשום אוויר נקי ואמשיך לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותי לצמצום זיהום האוויר המשפיע על תושבי נשר והסביבה. אין כל סיבה לאפשר למפעלים המזהמים להגדיל את היתרי הפליטה ולמנוע מתושבי נשר ומפרץ חיפה חיים בריאים ואוויר נקי".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך