מחר בחינת הבגרות במתמטיקה. כ-200,000 תלמידים צפויים לגשת לבחינת הבגרות

פתיחת מגמות חדשות ל-5 יח"ל, שעות תגבור, חונכות וירטואלית ועוד. ה-בחינה של הבגרות מגיעה מחר - בחינת הבגרות במתמטיקה


כ-200,000 תלמידי כיתות י"א ו-י"ב צפויים לגשת מחר, יום ב', לבחינת הבגרות במתמטיקה ב-3, 4 ו-5 יחידות לימוד. הבחינה תיפתח בשעה 12:00 ותנעל בשעה 19:00, כשלאורך היום היא תלווה על ידי כ-15,000 משגיחים ומטה הבחינות. במטה יישב צוות מקצועי שיעמוד לרשות בתי הספר וישיב להם על שאלות ויינתן מענה לבעיות שונות אשר תתעוררנה.

שנת הלימודים הנוכחית לוותה בתוכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה, והיא כללה שורה גדולה של השקעות תקציביות ופעולות להגדלת מספר התלמידים הניגשים ל-5 יחידות. לקראת שנת הלימודים הבאה ירחיב המשרד את תכנית חיזוק המתמטיקה גם לחטיבות הביניים.

 

 

אולי גם זה יעניין אותך

תוכנית המתמטיקה כללה השנה:

  • פתיחה מגמות חדשות ל-5 יח"ל מתמטיקה, בבתי ספר שבהם לא לימדו קודם מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל.
  • הקצאת כ-3,000 שעות לימוד לטובת תגבור ולמידה בקבוצות קטנות.
  • חונכות וירטואלית: 5,250 תלמידים נעזרו בחונכות ווירטואלית.
  • שיעורים פרטיים, חינם ברשת: הרישום מעיד על 943 תלמידים ב-3 יחידות, 1298 תלמידים ב-4 יחידות, ו-2,304 תלמידים ב-5 יחידות.
  • הרצאות של מהנדסים: מאות סדנאות והרצאות של מהנדסים מהתעשייה והיי-טק הגיעו לבתי הספר במטרה ועודדו את התלמידים ללימודים מוגברים במתמטיקה.
  • תיכון וירטואלי: 350 תלמידים, משתתפי התיכון הווירטואלי, ייבחנו ברמת 5 יח"ל.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מהפכת המתמטיקה היא כבר עובדה קיימת. ביישובי הדרום, בצפון, בירושלים ובמרכז. בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בכל שכבות האוכלוסייה, ובמקומות שבהם מעולם לא נבחנו בעבר ברמת 5 יחידות לימוד. כדי לסייע לתלמידים, אנו מבצעים פעולות תומכות, כמו שיעורים פרטיים חינמיים, מרתונים לימודיים, ותמיכה מקצועית מסביב לשעון. אני רוצה לאחל הצלחה לתלמידי ישראל, ולברך את מערכת החינוך על היערכות מקיפה ומוקפדת. בהצלחה".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך