פרסום ראשון: תדהמה בכפר יונה- אחרי שתמך במחאת ההורים מול העירייה, ב"פרשת הכיסאות", הודיע היום המנהל המוערך של חטיבת "עתיד" כי לא ימשיך דרכו בביה"ס. מקרה?

הלם ותדהמה בקרב הורי תלמידי חטיבת הביניים "עתיד" בכפר יונה, עם הודעתו היום של המנהל המוערך, סמי איתח, על כך שלא ימשיך בניהול בית הספר מסוף השנה. האם זה קשור לכך שהמנהל האהוב והמוערך התייצב לצד ההורים במחאה מול העירייה והעומדת בראשה במה שמכונה: "פרשיית הכיסאות"?

בימים האחרונים קמה מחאה גדולה של הורי ותלמידי שכבה ט' בחטיבת הביניים "עתיד" לגבי מה שמכונה: "פרשת הכיסאות". מזה ימים תלמידי השכבה נאלצים לשבת על כיסאות פלסטיק לא בטיחותיים, זאת לאחר שילדה נפלה ונזקקה לטיפול רפואי כשישבה על כיסאות אחרים.

ההורים כתבו מכתב מחאה נגד העירייה וראש העיר שלדבריהם מתעלמים ונוהגים בסחבת. הפוסט והמכתב שהם והתלמידים כתבו הוסר על ידי "יד נעלמה" ואף פעילים של ראש העיר פנו להורים ודרשו כי יחדלו מלהפיץ את המחאה דרך כלי התקשורת.

מי שתמך לאורך כל הדרך בדרישת התלמידים וההורים לקבל כיסאות בטיחותיים היה מנהל חטיבת הביניים, סמי איתח, שביקש מהעירייה להקצות כיסאות בטיחותיים.

איתח שניהל את החטיבה מיום הקמתה נחשב למנהל מאוד מוערך ואהוב הן על ידי ההורים, המורים והילדים.

אמא של תלמיד בבית הספר מספרת: "אנחנו המומים מההודעה של סמי. אנחנו דורשים תשובה מהגברת כידור האם הופעל עליו לחץ להוציא הודעה כזאת. למה שמנהל יודיע באמצע שנת הלימודים שהחליט לא להמשיך, וכל זאת 'במקרה' כשהורי בית הספר מותחים ביקורת על העירייה וראש העיר".

כאמור, הורים רבים קיבלו בתדהמה את המכתב ששלח להם מנהל בית הספר היום לפני זמן קצר.

כך כותב איתח להורים: "הורים יקרים, לאחר שנים טובות, מרתקות ומאתגרות במערכת החינוך בהם מילאתי שורה של תפקידים בהם: הוראה, חינוך וניהול, אני מבקש לשתף אתכם שהחלטתי שהשנה תהיה השנה האחרונה שבה אכהן כמנהל חטיבת 'עתיד'. לצד תחושת הגאווה והסיפוק מהעשייה הרבה והטובה לה אני שותף, קבלתי החלטה לממש משאלת לב ולאפשר לעצמי להתפתח לכיוונים נוספים…מכרז לניהול חטיבת עתיד לשנת תש"פ יפורסם בחודש מרץ…".

מערכת "ניוזים השרון" פנתה לתגובת העירייה בשאלה האם מר איתח אולץ לעזוב את תפקידו בעקבות התייצבותו לצד הורי שכבת ט' מול העירייה והעומדת בראשה.

עדיין לא התקבלה תגובה מהעירייה.

באותה שאלה פנינו למשרד החינוך, שביקשו להגיב בהמשך. נביא את תגובתם במלואה לכשתתקבל.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close