שאדי בנא, תושב חיפה ובעל חנות פרחים בהדר, הוא המחבל שירה היום על שוטרים בירושלים ונהרג מאש כוחות הביטחון. תושבים בהדר: ” היה אדם שקט. התאסלם לפני כמה שנים”

שאדי בנא בן ה-45, תושב חיפה ובעל חנות פרחים בשכונת הדר בעיר, הגיע הבוקר לחנות, הודיע שהוא נוסע לבית החולים. אלא שמשם הוא נסע לירושלים, ירה בשוטר מג"ב ונורה למוות על ידי כוחות הביטחון. עכשיו, שכנים וקרובי משפחה, לא מאמינים איך הבחור "השקט והנעים", שהתאסלם לפני מספר שנים, הפך למחבל

שאדי בנא בן ה-45 הגורר ברחוב הנביאים שבשכונת הדר בחיפה עם בנו ורעייתו. הוא ואחיו החזיקו חנות לממכר פרחים בשכונת הדר ומוכרים לסוחרים רבים באזור ולתושבי השכונה בעיקר.

בנא שבא ממשפחה נוצרית עזב את נצרת לחיפה לפני 20 שנה ולפני עשר שנים החליט לעזוב את הנצרות ולהתאסלם. היום, מקורבים אליו מספרים שהוא הלך והתחזק כמוסלמי אדוק. אלא שכל זאת לא הביא איש לצפות את מה שקרה היום לבנא, שהפך למחבל מפגע, כשירה לעבר שוטר משמר הגבול סמוך לשער האריות בירושלים, פצע אותו קל כשאנשי ביטחון אחרים יורים לעבר בנא והורגים אותו במקום.

סוחרים ובעלי עסקים הסמוכים לחנות הפרחים של בנא, סיפרו הוא הגיע הבוקר לחנות וסיפר להם כי עליו לנסוע לבדיקות בבית החולים.

אלא ששאדי בנא נסע במקום זאת לירושלים, הגיע סמוך לשער האריות והחל לירות לעבר כוח של שוטרי משמר הגבול, כשהוא פוצע אחד מהם. השוטרים במקום השיבו אש לעברו והוא נהרג במקום, כשבעקבות התקרית נסגר הר הבית למתפללים והחלו התפרעויות של מתפללים מוסלמים במקום.

אלא שבחיפה ובשכונת הדר לא מבינים איך בנא הפך למחבל מפגע. שכן של בנא סיפר: “הוא בחור שקט, נעים, לא אחד חמום מוח. הוא לא דיבר בצורה קיצונית ואף אחד לא היה מאמין שיעשה דבר כזה”.

עם היוודע המקרה והעובדה שבנא נורה למוות החלו כמה מבני משפחתו לזעוק: “זה לא הוא!”.

כעבור זמן קצר הגיעו שוטרים לחנות הפרחים של בנא בהדר ועצרו במקום את אחיו ששהה בחנות. כמו כן, החרימו את צילומי מצלמות האבטחה במקום. כמו כן, צוות גדול של שוטרי בילוש פשט על דירתו של בנא בהדר וערך בה חיפוש.

תושבים שונים מהמגזר הערבי בחיפה נדהמו: “מעשה אחד של אדם כזה מכתים כאן את כולנו. מה היה לו רע? למה הוא עשה דבר כזה?”.

 

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close