תושבים רבים מנסים להגיע להלווייה ולחלוק כבוד אחרון לאדם גיבורתושבים רבים מנסים להגיע להלווייה ולחלוק כבוד אחרון לאדם גיבור

בעוד שעה הלווייתו של מוטי בן שבת בנהריה. הוריו נכחו בזמן שבנם נסחף בזרם וזעקו: "הלך לנו הבן". נשיא המדינה ריבלין: "גיבור המהווה מופת לאנושיות וערבות הדדית"

בעוד כשעה תתקיים הלווייתו של מוטי בן שבת ז"ל שהקריב את חייו למען הצלת משפחה שנקלעה למצוקה אתמול בנהריה. רבים מנסים להגיע להלווייה למרות השטפונות בעיר. נשיא המדינה, ראובן ריבלין מסר תנחומים למשפחתו ואמר: "אומץ הלב שלו, הסירוב לעמוד מנגד, הגבורה שלו, מהדהדים בלב כולנו"


מוטי בן שבת ז"ל היה בן, אב ואדם הקריב את חייו לטובת משפחה שנקלעה אתמול למצוקה בהצפות נחל הגעתון בעיר נהריה. לאחר שנחל הגעתון עלה על גדותיו והציף את כל אזור שפרינצק בעיר, הבחין בן שבת שהתגורר במקום כי יש רכב פרטי ובו שלושה לכודים שהתהפך. הוא וחבר אחר מהשכונה מיהרו לרכב והחלו לחלץ את היושבים בו.

לפתע, אחד הנוכחים צעק שיש ברכב כיסא תינוק והיה חשש כי נותר ברכב תינוק לכוד. בן שבת מיהר לשוב לרכב וככל הנראה צלל אל תוך המים לוודא שאין תינוק לכוד ומאותו רגע אבדו עקבותיו והנוכחים הבינו כי הוא נסחף בזרם.

בכל אותה עת עמדו בצד הוריו של בן שבת וראו את בנם נעלם בזרם והחלו לזעוק ולבכות: "הלך לנו הבן!".

בן שבת נמצא מאוחר יותר בחוף המרינה בעיר, כשהוא כבר מחוסר חיים.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התקשר לראש עיריית נהריה וביקש ממנו למסור את תנחומיו למשפחתו של מוטי בן שבת ז"ל ואמר: "מפעם לפעם בעיתות מצוקה, אנחנו מגלים גיבורים שזוהרים ברקיע..אומץ הלב שלו, הסירוב לעמוד מנגד, הגבורה שלו, מהדהדים בלב כולנו ומהווים מופת של אנושיות וערבות הדדית בצורה הנעלה ביותר"

בעוד כשעה (13.15) תצא הלווייתו של בן שבת מבית העלמין הישן בעיר נהריה. רבים מבני העיר יגיעו להשתתף בהלווייה, רבים רוצים להגיע אך נצורים בביתם בשל סגירת כבישים.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך