לוחמי האש חילצו עשרות תושבים לכודים אם בבתיהם, אם בקניון ואם ברכב. צילום: דוברות כיבוי חוףלוחמי האש חילצו עשרות תושבים לכודים אם בבתיהם, אם בקניון ואם ברכב. צילום: דוברות כיבוי חוף

המשטרה החליטה להמשיך ולסגור הבוקר את שדרות הגעתון בנהריה בשל ההצפות. עשרות חילוצים של תושבים לכודים נרשמו אתמול. אין להשתמש במעליות תת קרקעיות

לאחר הערכת מצב הבוקר, המשטרה החליטה להמשיך ולסגור לתנועה את שדרות הגעתון בנהריה בשל ההצפות. במשטרה ממליצים על דרכים עוקפות. עשרות חילוצים של תושבים לכודים רקמו אתמול כוחות לוחמי האש. המלות לאן לא לנסוע ולאן לא להיכנס - בין היתר למעליות תת קרקעיות


בתום הערכת מצב מיוחדת שקיימה  מפקדת תחנת נהריה – סנ"צ מרי דניאלי, יחד עם גורמי הפיקוח והביטחון בעיריה וכב"ה, עקב פגעי מזג האוויר, הוחלט להמשיך ולחסום את שדרות הגעתון לתנועת כלי רכב, על מנת לשמור על בטחון משתמשי הדרך.
בשלב זה, תתאפשר חציית הגעתון ברחובות הראשיים (ויצמן והרצל), אולם נסיעה לאורך הגעתון לא תתאפשר הבוקר, אלא רק לתנועת הולכי רגל.  ככל שמפלס המים הזורמים בגעתון ירד, לצד ניקוז הכביש והכשרת התנועה הבטוחה בו, תצא הודעה בהמשך בדבר פתיחת השדרה לתנועת כלי רכב.
גם הבוקר, המשטרה בפריסה מבצעית מוגברת בצמתים הראשיים ובמוקדי ההצפות, על מנת לסייע לציבור הנהגים ולהזרים את התנועה לצירים בטוחים, לצד
תגבור מוקד החירום של משטרת ישראל – מוקד 100 למתן מענה מהיר ומציל חיים.
כאמור- לוחמי האש עמלו אמש ובמשך הלילה על עשרות חילוצים של תושבים לכודים אם בקניון ארנה ואם ברכבים ובבתים: תשעה צוותי כיבוי, יחידת היל״מ מגליל מרכזי, לוחמי אש מתחנת חיפה, צבא הגנה לישראל, משטרת ישראל, עיריית נהריה ומתנדבים, השתתפו אתמול בעשרות חילוצים של אזרחים ברחבי העיר נהריה בעקבות ההצפות. לוחמי האש חילצו אזרחים שנתקע ברכביהם ובבתיהם.
האירועים החלו בשעה 17:34. כרגע המצב בעיר בשליטה מלאה.
בקניון ארנה פונו האזרחים ובשלב מסוים הוכרזה הסתגרות עד לפועלות נוספות של הלוחמים.
נעשו פעולות מצילות חיים ע״י כב״ה , משטרת ישראל ועיריית נהריה, שהחליטו על עצירת הרכבת לנהריה, סגירת כביש 4, הודעה לתושבים להסתגר בבתיהם וסגירת רחובות הראשיים הגעתון, הרצל, ויצמן, אוסשיקין ועוד.
בכל האירועים בעקבות החלטות אמיצות ועבודה מקצועית ואמיצה של לוחמי האש, משטרת ישראל ועיריית נהריה, לא נפגע אף אזרח באירועי ההצפה בעיר.
כבאות והצלה לישראל ממשיכה לקרוא לציבור לא לעשות שימוש במעליות המגיעות לקומות תת קרקעיות מחשש להילכדות. במקרה של שטפונות, אין להתקרב למקורות מים זורמים, אין לחצות כבישים מוצפים.
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך