צפו: תושבי נווה דוד בחיפה מתעוררים כבר שבועות למכת חולדות בבתיהם. “העירייה שולחת מסרון שהכל טופל וכלום לא קורה. אנשים מפחדים לישון בבית כבר”

חייהם של תושבי שכונת נווה דוד בחיפה הפכו בשבועות האחרונים לבלתי נסבלים. מכת חולדות ועכברושים מציפה את חצרות הבתים ובבתים עצמם. "פנינו אינספור פעמים לעירייה. הם אומרים במסרון שטיפלו וכלום לא קורה. חזירי הבר והחולדות משגשגים בחיפה בזמן שאנשים כבר מפחדים לצאת החוצה ואפילו להיות בביתם"

כבר למעלה משנה שתושבים בכל שכונות העיר חיפה מדווחים, מתלוננים, מצלמים ותוהים על הלכלוך וערימות האשפה וההזנחה שקיימים כמעט בכל פינה בעיר.

גם פינות וגינות שהיו מקום אליהם הגיעו תיירים מחוץ לעיר ליהנות, סובלות מהזנחה וחוסר תחזוקה ראויה. אלא שכל זאת נדמה הוא כאין וכאפס לעומת מה שעובר על תושבי שכונת נווה דוד שכבר שבועות מתעוררים כל בוקר כשחולדות ועכברושים “מתארחים” כבדרך קבע בביתם ובחצרות הבניינים.

התושבים החליטו לתעד רק חלק קטן מהחולדות והעכברושים שנלכדו במשך שבועיים בבניין מגורים אחד בנווה דוד.

נאדין, שאמה המבוגרת מתגוררת באותו מקום מספרת: “פנינו אינספור פעמים לעירייה והתחננו שיגיעו ויעשו משהו. אמא שלי מפחדת ללכת לישון, אנשים מפחדים להיות בבית שלהם, כבר לא מדובר בפחד לצאת החוצה. חיפה הפכה להיות עיר שבה חזירי הבר והחולדות חיות בה בשגשוג ובני האדם מפחדים להסתובב ברחובות ועכשיו בבתים”.

 

תושבים נוספים בנווה דוד מספרים כי הביאו כבר באופן פרטי לוכדי מזיקים, אלא שאלו אמרו כי כל עוד העירייה לא לוקחת אחריות על מבצע הדברה מיוחד כדי לנסות ולמגר את הנגע, הדבר ילך ויחמיר עם החורף.

“אנחנו הפכנו להיות בני ערובה של עיריית חיפה”, אומר תושב המקום ירון. “משאירים ערימות של אשפה שלא נאספים בזמן, אין ניקיון כמו שצריך והתוצאות הן מפחידות. ובעירייה מתעלמים מאיתנו. הם שולחים לנו מיסרון שהעניין טופל. איך זה טופל אם ממשיכים להיות עכברושים כל יום בתוך המלכודות שהמדבירים שאנחנו הבאנו הציבו?”.

ביקשנו תגובה מעיריית חיפה שהעדיפה לא להגיב.

התושבים מתחננים להתערבות העירייה ולא קורה דבר. צילום:התושבים מתחננים להתערבות העירייה ולא קורה דבר. צילום:

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close