הסימנים שהתגלו על פניה של הילדה בת השלוש שלומדת בויצ"ו קריית מוצקין. צילום מסך "הכל כלול"הסימנים שהתגלו על פניה של הילדה בת השלוש שלומדת בויצ"ו קריית מוצקין. צילום מסך "הכל כלול"

המשטרה חוקרת חשד לאלימות נגד פעוטה בת 3 בגן ויצ"ו בקריית מוצקין. סייעת לשעבר: "זו הסיבה שעזבתי. התרעתי על הסייעת שמפעילה אלימות, הפיקוח יודע ולא עשו דבר"

המשטרה פתחה בחקירה נגד מטפלת במעון ויצ"ו בקריית מוצקין, בעקבות תלונת אמא לילדה בת 3 שחזרה עם סימנים על פניה מצביטות שקיבלה מהמטפלת. מטפלת שעבדה שנים במעון מספרת: "התלוננתי לא פעם, כולם שם יודעים שהיא שמה ידיים על ילדים, המפקחת יודעת ולא עושים כלום. בגלל זה עזבתי".


רונית עזרן, אמא לילדה בת 3 המתחנכת בויצ"ו קריית מוצקין חזרה עם ביתה הביתה ביום חמישי האחרון והבחינה בחבלות ברגלה של הבת ובעיקר סימן על פניה.

האם סיפרה אתמול את מה שגילתה לתוכנית "הכל כלול" ברשת: "כשהגעתי להוציא את הילדה מהגן, ביום חמישי האחרון, סיפרו לי בגן שהיא נפצעה ברגל. ראיתי שיש לה עוד סימן על הפנים. שאלתי את אחת המטפלות מה זה, היא אמרה שהיא לא שמה לב. כשעלינו לרכב, שאלתי את הילדה והיא אמרה שהמטפלת צבטה אותה בפנים. הייתי בהלם, ולקחתי את הילדה בחזרה לגן. ואז- המטפלת המובילה שאלה מה קרה. ואז הילדה חזרה בפניה, מה קרה ושחזרה מה עשו לה. כשהגעתי הביתה, התקשרתי למטפלת שעבדה 14 שנה במעון שם ועזבה. היא סיפרה לי שהיא התלוננה לא פעם, על כך שהמטפלת משתמשת בידיים על ילדים, היא דיווחה אפילו למפקחת ולא עשו כלום".

 

אולי גם זה יעניין אותך

רונית הקליטה את השיחה עם אותה מטפלת ותיקה שעבדה בויצ"ו קריית מוצקין ובשיחה נשמעת המטפלת לשעבר מספרת: "זה לא משהו חדש. זו אחת הסיבות שעזבתי. כולם יודעים, כל הבנות יודעות והמפקחת יודעת. כולם יודעים, וזה לא פעם ראשונה שההורים ראו סימנים על ילדים".

האמא רונית עזרן: "החלטתי לגשת למשטרה והגשתי תלונה במשטרה. אני לא מאמינה שזה קרה בויצ"ו שאמור להיות שם נהלים וחוקים".

תגובת ויצ"ו: "מבירור מעמיק שנעשה, בכתבה ששודרה אתמול בתכנית 'הכל כלול', הוצגה לצערינו תמונה לא מדויקת שאינה משקפת את המציאות. מערכת התכנית קיבלה את כל המידע וההוכחות לכך.

יחד עם זאת נדגיש שכל דיווח זוכה ויזכה לטיפול מיידי ואחראי, בהתאם לנהלים וכפוף לחוק. 
באופן גורף אנחנו מפעילים מדיניות מחמירה כלפי כל התנהגות שאינה הולמת ושום אמצעי לא יחסך, כדי להמשיך ולהבטיח את הטיפול הטוב והבטוח ביותר לפעוטות".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך