בריאות

למרות המצב הבטחוני ולמרות שרבים העדיפו בגוש דן והמרכז להישאר בבית, ב”כללית” דאגו לקיום מרפאות סדירות וטיפלו גם בהתקפי חרדה

בצל המצב הביטחוני, פעלו היום (ג’, 12.11) כל מרפאות שירותי בריאות כללית בערים רמת-גן וגבעתיים כסדרן – והמשיכו לקבל קהל כרגיל, לרבות אוכלוסיות יעד שהגיעו להתחסן נגד שפעת. גם שירותי בדיקות המעבדה פעלו כסדרם.

במקביל תגברה כללית באזור רמת גן-גבעתיים ופתח תקווה שירותי און-ליין שניתן לקבלם מרחוק, ובכך לתת מענה למטופלים מבלי שיידרשו לצאת מהבית או להתרחק מהמרחב המוגן. שירותי האון-ליין שתוגברו לפי שעה כוללים רפואת משפחה (בין השעות 16:00 עד חצות) וילדים (בשעות 16:00 עד 6:00 בבוקר למחרת). ניתן להתחבר לשירות באמצעות אפליקציית כללית או במוקד שירות הלקוחות (2700*). בתוך כך, נפתח הבוקר קו להתייעצות בנושאי מתח וחרדה במוקד השירות (שלוחה 5), ובכללית מזמינים את תושבי האזור שזקוקים לכך ליצור קשר.

בפ”ת מרבית המרפאות של שירותי בריאות כללית בעיר פעלו כסדרן, למעט ארבע מרפאות שנסגרו ומטופליהן הופנו למרפאות חלופיות. ביתר המרפאות שמפעילה כללית בעיר, בהן המרפאה המרכזית ברחוב רוטשילד, וכן מרפאות קניון אם המושבות, רמת ורבר, עמישב, שעריה, כפר גנים ג’, רמת צבי, אורלנסקי, קריית אלון, פלינר, ברקמן ואחרות, המשיכו הצוותים הרפואיים לקבל קהל כרגיל, לרבות אוכלוסיות יעד שהגיעו להתחסן נגד שפעת. גם שירותי בדיקות המעבדה בעיר פעלו כסדרם.

מרפאות נווה עוז, קריית מטלון והמרכז להתפתחות הילד יעל רום נסגרו בשל היעדר תקרת בטון ואילו המרפאה בקניון סירקין נסגרה בשל ההחלטה לסגור את כלל החנויות בקניון.

Tags

כדי להקל על עובדים עם ילדים בגיל גן ובית ספר, ולאפשר להם להמשיך לספק שירות למטופלי כללית בצד השבתת הלימודים, נפתח מעון לרווחת ילדי העובדים במרפאת שני, השוכנת ברחוב אהוד ברמת-גן ובמרפאה ברחוב אורלנסקי בפ”ת. המעון פועל בשטח ממוגן במתחם המרפאה בין השעות 8:00 ל-14:00. במידת הצורך, ייפתחו מועדוניות נוספות.

הנהלת מחוז דן-פ”ת בכללית, האחראית גם על הערים רמת-גן וגבעתיים, מקיימת התייעצויות שוטפות מול הרשויות ותעדכן באופן מסודר לגבי כל שינוי שעשוי לחול. כללית תמשיך לספק שירותי רפואה בקהילה בעתות שגרה ובחרום לרווחת האזור כולו.  

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close