"אסף הרופא". רושם יחד עם וולפסון את הציונים הכי נמוכים. צילום: ויקיפדיה"אסף הרופא". רושם יחד עם וולפסון את הציונים הכי נמוכים. צילום: ויקיפדיה

"אסף הרופא" ו-"וולפסון" בתחתית. בסקר שערך משרד הבריאות בין החולים שני בתי החולים משתרכים מאחור. ב"אסף הרופא" הכי הרבה חולים שוכבים במסדרונות

"אסף הרופא" הוא בית החולים שרשם את התוצאה הכי נמוכה בסקר שביעות רצון של החולים, גם וולפסון נמצא בתחתית הטבלה ואם לא דיף ב"אסף הרופא" יש הכי הרבה חולים ששוכבים במסדרונות מבין כל בתי החולים בארץ. המצב העגום של "אסף הרופא" ובית החולים "וולפסון"


רבים מבין תושבי ראשון לציון והסביבה הנזקקים לטיפולים בבתי החולים "אסף הרופא" שבראשון לציון ו"וולפסון" בחולון, מתלוננים לא מעט על שני בתי החולים, על הטיפול בהם ועל תנאי האשפוז שלא פען מסתיימים בחולים השוכבים במסדרונות.

אז מסתבר שאותם חולים לא לבד.

משרד הבריאות מפרסם היום את סקר חוויית המטופלים בחדרי המיון. הסקר מתבסס על שאלון טלפוני שנעשה בקרב כ-11 אלף בני אדם שטופלו ושוחררו מבתי החולים בין החודשים מאי עד אוגוסט 2018 שאושפזו במשך שני לילות ומעלה.

לפי הנתונים האלו המצב של החולים הנזקקים לטיפול בבתי החולים "אסף הרופא" ו-"וולפסון" הוא לא מעודד, וזאת בלשון המעטה.

במסגרת הסקר החולים נשאלו מאילו בית חולים הם היו הכי מרוצים: במקום האחרון נמצא "אסף הרופא" עם 76 אחוזים בלבד, כשוולפסון נמצא במקום ה-21 מתוך 25 בתי חולים שנסקרו עם 78 אחוזים בלבד.

 

אולי גם זה יעניין אותך

בשאלה לגבי שביעות רצון במחלקות הפנימיות, שוב "אסף הרופא" משתרך מאחור, כשהוא במקום ה-22 מתוך 25 עם 74 אחוזים בלבד. "קפלן" מקום מעליו עם אותם אחוזים ואילו וולפסון במקום ה-20 הנמוך עם 75 אחוזים.

אלא שהבשורות הרעות לגבי "אסף הרופא" לא באות לסיומן כאן. "אסף הרופא" הוא בית החולים בו האחרוז הגבוה ביותר של חולים ששוכבים במסדרונות, עם 18 אחוזים מבין החולים! "וולפסון" נמצא לא הרחק מאחור במקום ה-21 עם 14 אחוזים.

 

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך