רואה החשבון רני גלבוע מקריית ביאליק נשלח לחמש שנות מאסר, לאחר שזייף מסמכים כדי להגדיל החזרי מס ללקוחותיו

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר על רני גלבוע רואה חשבון בן 51 מקריית ביאליק  5 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס בסך 200 אלף שקל וחילט סך של כ 1.2 מיליון שקל לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של הלבנת הון, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף ועבירות מס נוספות 

בעקבות חקירה שנוהלה על ידי פקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המיסים ובשיתוף מפלג הונאה חוף במשטרת ישראל הוגש באמצעות עוה"ד מוחמד מולא כתב אישום  כנגד רו"ח, רני גלבוע בן ה-51 מקריית ביאליק, שבו הודה במסגרת הסדר טיעון וממנו עולה, כי החל משנת 2009 ועד 2017 ביצע הנאשם פעולות במטרה לקבל כספים במרמה ממס הכנסה עבור חלק מלקוחותיו, תוך ביצוע עבירות נוספות, וזאת באמצעות הגדלת סכום ההחזר שקיבלו הלקוחות ממס הכנסה, ובכך הגדיל הנאשם את סכום העמלה אותה קיבל כשכר טרחה מהלקוחות בשיעור הנע בין 18-30 אחוז מסכום החזר המס.

עוד עולה כי הנאשם נהג לזייף את המסמכים שמסרו לו הלקוחות באופן המזכה אותם בקבלת החזר שלא היו זכאים לו, או בקבלת החזר גבוה יותר מזה שהיו זכאים לו.

באמצעות המרמה, קיבלו הלקוחות , בתקופה הרלוונטית , החזרים ממס הכנסה בסך שאינו פוחת מ 6,737,874 שקלים, סכום המהווה רכוש אסור כהגדרתו בחוק איסור הלבנת הון.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי: “במעשיו פגע הנאשם לא רק בקופת המדינה ובאמון שניתן לו על ידי הרשויות מתוף מעמדו כרואה חשבון אלא שהוא גם פגע בלקוחותיו אשר נתנו בו את אמונם ומבטחם, הנאשם זייף מסמכים שהוגשו לרישות המס בשמם של אותם לקוחות, וללא ידיעתם ובכך הפך אותם לשותפים למעשי המרמה, שלא מרצונם ומאחורי גבם”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close