לזה אין כסף אבל לאלמידאן כן. צילום: יוטיובלזה אין כסף אבל לאלמידאן כן. צילום: יוטיוב

קליש החליטה לא להעביר תקציב ללהקת המחול של חיפה. למה? ככה. התוצאה: הלהקה לא תהיה בפסטיבל כרמיאל והמנהל המיתולוגי שעובד ללא שכר. "אנחנו עם דמעות בגלל משחק פוליטי"

למה ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, החליטה לא להעביר תקציב ללהקת המחול הרשמית והמצליחה של העיר? למה המנהל האומנותי המיתולוגי של הלהקה עובד כבר חודשים ללא שכר, ולמה הלהקה לא תוכל להופיע בפסטיבל כרמיאל - הפסטיבל המרכזי של להקות המחול? כל א בזמן שבעירייה פועלים במרץ לחידוש פעילות תיאטרון "אלמידאן" ואף הקציבו לכך כמיליון שקל


ראש עיריית חיפה החליטה עם כניסתה לתפקיד להפסיק את ההרקדות בחופי הים, אליהן היו הולכים תושבים רבים. הסיבה? לפי קליש רותם מדובר בבזבוז כסף. אלא שתושבים רבים מחו והעירייה התקפלה והשיבה את התקציב.

הפעם- העירייה שחרטה לכאורה על דגלה את קידום התרבות בעיר ואת הגאווה העירונית שוב מחליטה למנוע תקציב מאחת הלהקות המייצגות והמצליחות בחיפה – להקת המחול הרשמית של חיפה.

כך מספר אחד הרוקדים בלהקה, מושיקו אברהם, על מה שמתרחש בחודשים האחרונים עקב החלטת ראש העיר, עינת קליש רותם, להקפיא את כל התקציבים שמועברים לשם פעילות הלהקה: "אז מה עובר עליי ועל להקת המחול של חיפה בחודשים האחרונים: אני רוקד בלהקות המחול של חיפה מאז שאני בן 12 (כלומר 20 שנה בערך). בארי אבידן, הוא אבי המחול בעיר חיפה, הוא מוביל את להקות המחול של חיפה מעל ל 30 שנה, הוא המנהל האומנותי, הכיאוגרף, יוצר התלבושות, מעבד המוזיקה, בקיצור הלב הפועם של המחול בחיפה. מעבר לעבודה המדהימה שבארי עשה בחיפה, בארי הוא כיאוגרף על! נחשב לעניות דעתי כמוביל תנועת המחול כיום בישראל, כשאני מדבר על מוביל תנועת המחול, אני מדבר על פולקלור ישראלי אמיתי, מקורי ולא המודרניזציה שקורת היום, אבל לא נתעסק בזה.

במשך שלושת החודשים האחרונים בארי הגיע לעבוד בחיפה בהתנדבות, בחינם, ללא כל תשלום מצד העירייה. למה אתם שואלים? פשוט מאוד, יש ראש עיר חדשה בחיפה שהחליטה להקפיא את הכל עד מאי, כן, לעצור כל פעילות של המחול בחיפה ולהמתין, למה להמתין? אין לי מושג.
בארי, שהמחול זורם בדמו, לא יכל לעצור והמשיך להגיע ללא כל קבלת משכורת. אז שלושה חודשים אנחנו לא בדיוק עובדים, כלומר עובדים, אבל ללא חסות של העירייה. ושוב, ללא שכר.

 

 

אולי גם זה יעניין אותך

"ביולי הקרוב מתקיים פסטיבל כרמיאל, פסטיבל המחול של ישראל, נחשו מי לא יהיה שם כמו כל שנה? אנחנו. כי אנחנו פשוט מחכים. יושבים בבית ומחכים. אין לי הרבה מה להגיד, התנהגות המבזה שבארי מקבל מצד עיריית חיפה היא פשוט מתחת לכל ביקורת. 30 שנה בארי מוביל את המחול בחיפה ובישראל והתייחסות של העירייה כלפיו היא מתחת לכל ביקורת.

אחרי שנים של יצירה, הופעות, ייצוג העיר בארץ ובחול אנחנו בסכנה אמיתית. אני מלא דמעות, אני לא יכול להסביר לכם את רמת התסכול שיש לנו הרקדנים בלהקה ובעיקר אצל בארי. שבוע שעבר פגשנו את בארי והבן אדם פשוט שבר כלי אמיתי.לא מבין בעצמו איך הוא נקלע למשחקי הפוליטיקה שיש בעירייה".

כל זאת קורה בזמן, שכפי שנחשף אתמול, עיריית חיפה פועלת בשקט-בשקט להשבת פעילותו של תיאטרון "אלמידאן" שהסית נגד ישראל וחיילי צה"ל ואף הקציבה לשם כך כמיליון שקל.

פנינו לתגובת העירייה, אם וכאשר תגיע נפרסם אותה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך