ניוזים חמיםחדשותתרבות

עיריית חיפה מתקפלת: בעקבות מחאת המשפחות השכולות מתבטל אירוע השקת הספר הפלסטינאי "אפירוגון", שהיה אמור להתקיים ב"בית הגפן"

עיריית חיפה הודיעה לפני זמן קצר כי האירוע של השקת הספר הפלסטינאי "אפירוגון" שהיה אמור להתקיים בבית הגפן ועורר סערה גדולה בקאב משפחות.שכולות חיפאיות, מבוטל עד להודעה חדשה

 

בעקבות הסערה הגדולה שקמה, בעקבות עוד אירוע מעורר מחלוקת של "בית הגפן" בחיפה בו היה אמור להתקיחם אירןע השקת תרכום הספר הפלסטינאי "אפירוגון" ובעקבות מחאת משפחות שכולות בחיפה, עיריית חיפה הודיעה לפני זמן קצר כי האירוע שהיה אמור להתקיחם ב-15.2 מבוטל עד להודעה חדשה.

לפני מספר ימים שיגרו לראש העיר קליש רטתם משפחות שכולות ששכלנו את ילדיהם ויקיריהם בפיגוע באוטובוס קו 37 בחיפה במרץ 2003, מכתב חריף בו כתבו: "אנו מוחים על קיום אירוע השקת הספר אפירוגון בבית הגפן ב-15 לפברואר, לטעמנו, האירוע הוא אירוע שבמחלוקת והסתה היא הסתה היא הסתה.

לא יעזור בכמה ניירות צלופן ורודים יעטפו את הנושא וכמה בושם יתיזו עליו, צחנת ההסתה עולה חזק מאירוע התעמולה השמאלני שעומד להיערך בחיפה, בבית הגפן מכל המקומות. אנו משפחות נרצחי הפיגוע באוטובוס קו 37 קוראים לך לא לאפשר את האירוע הנורא הזה בחיפה.

אנחנו מכירים את פורום המשפחות הישראלי פלסטיני שאימץ את הנרטיב הפלסטיני על מלא, ארגון שנמצא במחלוקת עמוקה בציבוריות הישראלית. ארגון שעושה טקס יום זכרון אלטרנטיבי שכולל גם את "החללים" הפלסטינים. טקס שמבזה את האתוס הישראלי ומדלל אותו מערכיו. ארגון שבעצם משווה את החללים משני הצדדים מבלי להפריד את הצד יוזם הטרור והצד המתגונן מפני הטרור. ארגון שכל הופעה שלו בבתי הספר גורמת למהומה והתנגדות עזה".

גם היועצת המשפטית של עיריית חיפה, עו"ד ימית קליין שלחה לפני מספר ימים מכתב למנכ"ל בית הגפן אסף רון וביקשה בדחיפות לכנס ישיבה של הוועד המנהל של המרכז, על רקע קיום אירוע להשקת תרגום הספר "אפירוגון".

כאמור עיריית חיפה התקפלה והודיעה:
"עיריית חיפה מודיעה, לאחר ליבון הנושא ובתיאום עם בית הגפן, על דחיית קיום האירוע בשלב זה. זאת בהמשך לבחינה המתקיימת מזה מספר חודשים על ידי השירות המשפטי בנוגע לתקינות פעילות התאגיד, ללא קשר לתוכנו של האירוע ולסוגיות הפוליטיות העולות מקיומו".

 

צילום: ויקיפדיה

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות