תושבת חיפה תבעה פיצויה מהעירייה על נפילה בבור במדרכה. העירייה: "זה אשמתה שהלכה בראש מורם ברחוב". הם כבר שילמו ביוקר

אישה שצעדה ברחוב יוסף שבחיפה נתקלה בסדק במדרכה ונפלה ארצה. היא תבעה את העירייה. העירייה הדהימה וטענה כי נפלה בגלל שהלכה ברחוב ב"ראש מורם" וסמכה על העירייה שהמדרכות יהיו תקינות. זה לא עזר לעירייה בפיצוי שנקבע לה לשלם


ביום בהיר אחד הלכה תושבת חיפה על מדרכה בקרבת צומת הרחובות יוסף-ארלוזורוב בעיר. כשהגיעה לחצות את הכביש במעבר חציה, היא נפלה על פניה, לאחר שלדבריה רגלה נתקעה בבור או סדק במדרכה, שבאופן כללי הייתה במצב מחפיר. האישה הובהלה לביתה חולים "בני ציון" שם נזקקה לטיפול עקב פגיעות וחתכים בפנים, בשיניים ובשורש כף היד.

בבית המשפט היא הציגה תמונות של המדרכה ואף זימנה עד שסיפר כי ראה אותה שרועה על הארץ מיד אחרי הנפילה. בעוד האישה טוענת לפיצוי מהעירייה בשל רשלנות העירייה בטיפול במדרכה, בעיריית חיפה הדהימו וטענו כי חצי מהאשמה מוטלת על כתפיה של האישה. למה? לפי העירייה אותה תושבת חיפה קרה במקום והיא מכירה היטב את המדרכה ולכן יכלה להיזהר שלא להיכנס עם רגלה אל תוך בור.

אולי גם זה יעניין אותך

העירייה טענה עוד כי אותה אישה אשמה בכך שהלכה ברחוב "בראש מורם" וסמכה על העירייה כי המדרכות יהיו תקינות, ובכך היא אשמה בנפילתה.

אותה תובעת טענה כי בעקבות המקרה לקתה בדיכאון ובפוסט טראומה וכי נאלצה לפרוש מעבודתה בגיל 63.

ערן נווה, סגן נשיא בית משפט השלום בקריות, קיבל את התביעה אך פסק כי לא הוכח שהאישה לקתה בדיכאון או טראומה, או נאלצה לפרוש מעבודתה כתוצאה מהנפילה. נווה אף קיבל חלקית את טענת העירייה כי על האישה היה ללכת כשראשה מוטה למדרכה, בטענה כי האישה הייתה צריכה לדעת שיש בלאי במדרכות.

עם זאת, השופט פסק לאישה פיצוי בגובה 139 אלף שקל שעיריית חיפה תצטרך לשלם על בור במדרכה שלא תיקנה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך