משפט

הוריו של הילד טימופיי ,שנהרג בנפילה מצוק בחוף בת-ים תובעים 2.5 מיליון שקל מעיריית בת-ים ובכירים בה: “נהרג כתוצאה ממסכת מחדלים שערורייתיים ורשלנות פושעת”

כחודש לאחר הטרגדיה שהתרחשה בחוף “סי פאלאס” ססת-ים עם נפילתו למוות של הילד בן התשע,  טימופיי אשורטיה, הוריו הגישו תביעה בסך 2.5 מיליון שקל נגד עיריית בת-ים, תנועת הצופים ומשרדי הפנים והבריאות. בתביעה נטען כי מותו הטראגי “נגרם כתוצאה ממסכת מחדלים שערורייתיים ורשלנות פושעת”

כזכור, הילד טימופיי הגיע לחוף הים כדי להיפרד ממדריך בשבט הצופים שהיה חונך שלו ועמד להתגייס. טימופיי שהיה על הצוק בחו, ה”סי פאלאס” בבת-ים בחברת חבר אחר, קפץ על סלע שנמצא במקום, ואז קרס הסלע  ואיתו טימופיי מגובה של חמישה מטרים.

לאחר התקרית, העירייה הציבה גדר בטיחות סביב הסלע, דבר שלא היה קיים קודם לכן.

כזכור, אחרי המקרה המשטרה הזמינה לחקירה בכירים בעיריית בת-ים ובאגף האכיפה והחופים בעיר, כדי לבדוק חשד לרשלנות.

האצבע המאשימה של ההורים התובעים מופנית בעיקר לעבר עיריית בת-ים והבכירים האחראים להתנהלות הפושעת בחוף לדבריהם. כך נכתב בכתב התביעה: “הסלעים נערמו במקום בגובה המצוק בגיבוב, באופן מאולתר ללא אחיזה או עיגון בקרקע או בין אחד לשני והיו תלויים על בלימה. הנחת הסלעים נעשתה ללא תכנון מוקדם, ללא רישיון או היתר כדין וללא פיקוח של מהנדס או מומחה בטיחות. למרות זאת הגישה למצוק, הייתה חופשית, בלתי מסומנת ובלתי מגודרת ולא הייתה במקום שום אזהרה מפני הסכנה של הליכה או עמידה על המצוק וסכנת הידרדרות ממנו…גודל המחדל ניצב והתקיים יום יום שעה שעה לנגד עיניהם, בעוד הם נוקטים בחוסר מעש מופגן ובלתי נתפס, מול הסכנה הקרובה והממשית לחיי אדם, ואין פוצה פה ואין מי מהם שיעשה מעשה, עד שגורלו של המנוח נחרץ והוא שילם על כך בחייו”.

התביעה היא גם נגד המכון הפתולוגי שלפי ההורים התובעים, חיללו את גופת בנם וערכו בו נתיחה והשחיתו את גופתו, מבלי שקיבלו אישור לכך מצד ההורים.

עורך דינם של ההורים,  עו”ד כרמי בוסתנאי, גילה כי התביעה דורשת גם להטיל עונשים אישיים ופיצוי אישי מהבכירים בעירייה האחראים למחדל שהביא למותו לטענתם של טימופיי, כשהם נדרשים כל אחד לשלם פיצוי בסך חצי מיליון שקל.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: “טרם קיבלנו את כתב התביעה. לכשיגיע נגיב בדרכים המקובלות. הנושא מצוי בחקירת משטרה המתמקדת בפעולות שנעשו בראשית העשור הנוכחי. אנו סומכים על חוקרי המשטרה שיבצעו את עבודתם במקצועיות וביסודיות”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות