משפט

תושבת ראשון לציון שילמה ביוקר על דברים שהטיחה בחבר בקבוצת ווטסאפ שתמכה במתמודד “האח הגדול” שי חי. “בעקבות מה שכתבה, רציתי למות”

תושבת ראשון לציון השתלחה במשתתף בקבוצת ווטסאפ שתמכה בשי חי מ"האח הגדול". היא חשבה שבקבוצת ווטסאפ מותר לכתוב הכל וגילתה שזה עלה לה ביוקר רב

בשנים האחרונות הולכות ומתרבות תביעות הוצאות הדיבה ולשון הרע נגד אנשים הכותבים ברשתות החברתיות – בעיקר פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם. עולם המסרונים עד כה נראה מוגן, פרטי וכזה שהכל יכול להיכתב בו.

אלא שתושבת ראשון לציון שהייתה חברה בקבוצת ווטסאפ של תומכי המועמד ב”אחד הגדול”, שי חי, גילתה כי גם דברים שאתה כותב בווטסאפ יכולים להיחשב כלשון הרע והיא גילתה על בשרה כי הם עולים לה ביוקר רב.

התובע והנתבעת היו חברים בקבוצת וואטסאפ בשם “שי חי צבא האמת”, שבה היו חברים 146 משתתפים שתמכו במתמודד שי חי שהשתתף בתוכנית הריאליטי “האח הגדול”. יום אחש, התובע שהוא ערבי -ישראלי כתב משהו על שי חי שלא מצא חן בעיני הנתבעת תושבת ראשון לציון וזו החלה להשתלח בו וכתבה בין היתר: “בטח הפלסטינים רגילים לא להגיב? נשמע גזעני?… הם באים מתחת לבלוקים, מתחת לאדמה הם רוצים לצאת. כמה פעמים התפללת במסגד?”. הבחור ציין כי הוא לא פלסטיני אלא ישראלי, והנתבעת לא הרפתה ורשמה לו: “אתה לא יהודי, אתה מוסלמי, נקודה. תהיה מי שלא תהיה אתה ערבי”.

אלא ששם היא לא הרפתה וביקשה ממנהלת הקבוצה להוציא אותו מהקבוצה. משהמנהלת בתחילה סרבה כתבה שוב הנתבעת לבחור הערבי-ישראלי: “אני בשלום עם עמי, אתה מתחזה … כדי לשכב עם בנות יהודיות”.

Tags

לפי התובע מאותו רגע מנהלת הקבוצה הוציאה דווקא אותו מהקבוצה, ובעקבות האמירה שהוא מנסה לשכב עם יהודיות, הוא שקל להתאבד וכבר באותו יום בו פורסמו הדברים, מצא התובע עצמו משוטט בכביש, לטענתו בכוונה להתאבד. הוא נעצר על ידי המשטרה והובא למיון פסיכיאטרי.

בית משפט השלום בראשון לציון קיבל לידיו את התכתבויות הווטסאפ וקיבל את התביעה והשופטת כרמית בן אליעזר פסקה, כי: “לחופש הביטוי אכן ניתן מעמד בכורה במשפטנו, אולם אין להשלים עם לשון משתלחת ומשולחת רסן, שנועדה לפגוע, לעלוב ולהשפיל אדם בשל מוצאו, על לא עוול בכפו.”

למרות שהדברים נכתבו בקבוצת ווטסאפ השופטת פסקה פיצוי כספי בסך 25 אלף שקל.

לראייה שלשון הרע כבר זה לא רק מה שנכתב ברשתות פומביות. ראו הוזהרתם!

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close