בריאותמשפט

אישה זכתה במאות אלפי שקלים פיצוי על כך שנולדה למרות ניסיונות ההפלה שבוצעו באמה, בזמן ההיריון

אישה כבת 33 תבעה את “שירותי בריאות כללית” על אירוע שקרה לפני יותר מ-33 שנים!

לפי התביעה, הרופאים בזמנו ידעו את אמה של האישה כי ייתכן והעובר סובל מתסמונת הנקראת “תסמונת טרנר” המביאה למומים מולדים קשים ביותר.

הם המליצו להורים לבצע הפלה ולא להביא את התינוקת לאוויר העולם.

ההורים שמעו בעצת הרופאים וביצעו לא אחת, אלא שלוש ניסיונות הפלה. בפועל, לאחר שלושה ניסיונות להפסיק את ההיריון, נולדה העוברית בשבוע ה-26 כפגה ללא כל מום גנטי. האישה שהגישה את התביעה טוענת כי למרות שנולדה בריאה ללא התסמונת, בשל הניסיונות להפסקת ההיריון היא נולדה כפגה טרם זמנה ובשל כך היא סובלת מבעיית ראיה קשה, צלקות ועיוות בפנים ובגוף.

 

לטענת האישה והוריה, כתוצאה מהמידע השגוי שנמסר להורים על התסמונת הם בחרו להקשיב לרופאים ולהפסיק את ההיריון בלית ברירה. אם היה פרוש בפניהם המידע הנכון והמלא ייתכן שהיו בוחרים אחרת.

על כך פסק השופט משה תדמור ברנשטיין כי על קופת החולים לפצות את הצעירה בסכום של 280 אלף שקל וכן בנוסף עוד 65 אלף שקל הוצאות משפט. סך הכל תקבל האישה 345 אלף שקל על כך שנולדה למרות ניסיונות ההפלה של אמה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close