מאסר עולם ועוד שבע שנים נגזרו על תושב חיפה בגין רצח שאירע לפני 5 שנים בפיצוצייה ברחוב המגינים בעיר

ויכוח אחד בפיצוצייה ברחוב המגינים בחיפה הביאה לטרגדיה עבור כמה אנשים שנכחו במקום ולתוצאות הרות גורל:

בתאריך 21/10/14 סמוך לשעה  20:10 הגיע בנו של הנאשם -יוסף לפיצוצייה ותקף את בנו של המנוח -ראזי באמצעות את חפירה, וזאת בעקבות קטטה בין ראזי לבנו של יוסף (נכדו של הנאשם) .

אנשים שהיו בפיצוציה הפרידו בין הצדדים ויוסף עזב את הפיצוציה. ראזי סיפר לאביו המנוח את שאירע ולאחר שזה שמע את הדברים, הגיע המנוח אל הפיצוציה.

בהמשך, סמוך לשעה 21:10 שב יוסף לאזור הפיצוציה כשהוא נושא על גופו אקדח דמה מוסתר. במקום התפתח ויכוח, ובהמשך תגרה, בה לקחו חלק, בין היתר, המנוח, ראזי ויוסף.

סמוך לשעה 21:24 הגיע הנאשם לאזור הפיצוציה כשהוא מצויד באקדח בקוטר 9 מ"מ והחל להתעמת עם המנוח. בחלוף מספר שניות, סובב המנוח את גבו אל הנאשם והחל מתרחק ממנו. בשלב זה שלף הנאשם את האקדח, החל מתקרב אל המנוח, וירה מטווח קצר, לפחות כדור אחד לעבר ראשו של המנוח, שהיה עם גבו אליו.  קליע אחד פגע בראשו של המנוח וגרם למותו.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי : "מדובר ברצח בנסיבות מחמירות למשל בשל יצירת סכנה ממשית לחייו של אדם אחר נוסף על המנוח, כוונת המחוקק היא שהכלל יהיה עונש של מאסר עולם חובה ורק במקרים חריגים ויוצאי דופן לא ייגזר מאסר עולם כעונש חובה ואין זה המקרה שלפנינו".

 

נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט רון שפירא שגזר ופסק ציין עוד: ” לטעמי דרגת אשמתו של הנאשם חמורה ומצדיקה עונש של מאסר עולם בגין רציחתו של המנוח, וגם אם לא הייתה חובה להטיל עונש שכזה, מאסר עולם הוא העונש המתאים בגין רצח המנוח, בין לפי חוק העונשין לפני התיקון ובין לפי תיקון 137 ואציע לחבריי לגזור בהתאם את עונשו של הנאשם בגין עבירת הרצח”.

כאמור על הנאשם רפעת עודה נגזרו מאסר עולם על הרצח, ועוד 7 שנים במצטבר על ניסיון לרצח וכן עליו לשלם פיצוי בשיעור של 258,000 שקל לעיזבון המנוח ופיצוי  של 14,000 שקל לראזי מחרום.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות