חברת המטרונית בחיפה תשלם פיצוי שמן במיוחד לבעל פורשה, שהמטרונית התנגשה בו. באיזה תירוץ ניסתה החברה להתנער מאחריות?

בעל פורשה "פגש" בתאונה ךפני שנתיים את אחד מרכבי המטרונית. הפורשה ניזוקה וכך התביעה הגיעה. למרות ניסיונות שונים של חברת "דן בצפון" המפעילה את המטרונית, כולל טיעון הקשור להבנת השפה העברית, בית משפט השלום בחיפה פסק פיצויים שמנים במיוחד לבעל הפורשה. בתביעה טען בעל הפורשה כי באירוע התאונה לפני שנתיים, הוא נהג בחיפה ולפתע נהג המטרונית נסע בפראות וסטה אל עבר נתיב הנסיעה של הרכבים הרגילים, כשהוא לבסוף מתנגש ברכב הפורשה. עם התקרית כתב נהג הפורשה מסמך בו נהג המטרונית מקבל עליו את האחריות עם חתימה עליו והמסמך הוגש לבית המשפט, בו הנהג מודה באחריות לתאונה. מאידך טענה "דן בצפון" כי נהג הפורשה הוא זה שלמעשה התרשל בנהיגה כשניסה לעלות על הנתיב הציבורי כדי לעקוף פקק.  
Tags

“דן” הגדילו לעשות ובתחילה הכחישו שהנהג שלהם חתם על המסמך שהציג התובע וטענו כי מדובר בזויף. מאחר ודן לא הביאה ראיות של גרפולוג לזיוף חתימה, בשלב השני הם טענו כי הנהג לא דובר עברית ולכן לא הבין על מה הוא חותם.

השופט אפרים צ’יזיק דחה את הטענה הזאת ואמר כי מי שמחזיק רישיון נהיגה ישראלי – אחד מהתנאים לקבלת הרישיון זה הבנת הנקרא בעברית. ולכן לא יתכן הנהג נהג במטרונית עם רישיון ולא יודע כלל עברית.

לאור כל זאת קיבל השופט אפרים צ’יזיק את גרסת נהג הפורשה ופסק לו פיצויים בסך כ-65 אלף שקל.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close