כתב אישום נגד שוטר הסיור מנשר שבעט ושבר את ברכו של ג’אפר פרח, בזמן שנעצרו מפגינים בחיפה. “בעט, דרש שיפשוט בגדיו שלא כחוק וגרם לחבלות”

במהלך מאמצי פיזור ההפגנה בלתי מאושרת בחיפה בתאריך 19.5.18 הובאו 21 מפגינים אל תחנת המשטרה. שוטר הסיור מתחנת חיפה, תושב נשר, היה אמון במסגרת תפקידו על שלומם ועל שמירת הסדר בתחנה. על פי כתב האישום, שהוגש נגדו, בעודם בחדר ישובים על הרצפה, עצורים וכבולים באזיקים תקף הנאשם שמונה מהם.
באחד המקרים המופיעים בכתב האישום בעט הנאשם בעוצמה ברגלו השמאלית של אחד המתלוננים, הפעיל החברתי ג'עפר פרח, והפילו ארצה. מיד לאחר מכן הרים אותו הנאשם, הצמידו לארון אשר היה בחדר, כבל את ידיו באזיקים, ופעם נוספת דחף אותו בכוח והפילו שוב ארצה. כתוצאה ממעשיו נגרם לאותו המתלונן שבר בברך והוא סבל מכאבים עזים. לאחר מכן תפס הנאשם במעילו של פרח והוביל אותו בכוח אל חדר השירותים, בעוד פרח אומר לו "איך אני מסוגל? הידיים אזוקות לאחור והרגל כואבת". בשירותים ביצע הנאשם חיפוש על גופו של פרח ואף ביקש ממנו, שלא לצורך ושלא כדין, כי יפשוט את בגדיו כדי לבצע בו 'חיפוש בהפשטה'. פרח סירב לפשוט את בגדיו והנאשם הוציאו מהשירותים והעבירו לידי שוטר אחר לשם שמירה עליו.

רק למחרת, בתאריך 20/5/18 בשעות הבוקר משלא היה יכול פרח להתהלך על רגליו ונזקק לתמיכה של שוטרים על מנת להתנייד, ולאחר שביקש מספר פעמים להתפנות לקבל טיפול רפואי, הוא הובהל לבית החולים, שם נזקק לטיפול רפואי ונדרש לסד לקיבוע הרגל.
במעשיו המתוארים בכתב האישום גרם הנאשם לפרח זה לחבלה חמורה שלא כדין ותקף 7 מתלוננים נוספים שלא כדין.
בעקבות המקרה הושעה השוטר מעבודתו, כתב האישום הוגש בתום הליך שימוע.
התיק נחקר על ידי צוות צפון והוגש על ידי עו”ד בתיה קוליץ מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות