כמה שילמו אולמי “הינומה” בנשר לאורחת שהחליקה לתוך בריכת הנוי במקום? רמז: ביוקר

מסתבר שבריכת הנוי באולמי "הינומה" בנשר היא אומנם יפה, אבל גם מסוכנת ועלתה ביוקר לבעלי האולם.

במהלך שנת 2013 התארחה גברת שהייתה מוזמנת לאירוע בריתה שהתקיים באותו זמן באולמי "הינומה" שבנשר. עם סיום האירוע יצאה הגברת מהאולם והלכה לכיוון שער היציאה, כשהשביל המוביל אל השער היה עשוי מדק ומשני צידיו בריכות נוי עם חלוקי נחל ווילון מים. וילון המים זלג אל הדק שנרטב מכך.

בעודה הולכת לעבר היציאה החליקה האישה על הדֶק הרטוב, נפלה על גבה אל תוך בריכת הנוי הגובלת בו ונפגעה במרפקה הימני, תוך שהיא מנסה לבלום את הנפילה.

לפי התביעה שהגישה האישה נגד בעלי האולם - לאחר שחולצה על ידי הנוכחים מהבריכה, בנה ניגש לבעל האולם וביקש שיוזמן אמבולנס לאמו. אלא שלטענתו, בעל האולם התעלם מהבקשה וכך הבן הזמין למקום אמבולנס. האישה נלקחה לבית החולים ושם כי היא סובלת משבר במרפק, והיא עברה ניתוח להשתלת פרוטזה וסובלת עד היום מכאבים ומהגבלת תנועה. לאחר שהתאוששה הגישה תביעה לנזיקים נגד בעלי האולם.

התובעת טענה כי התאונה ארעה בשל רשלנות וחוסר זהירותו של האולם, כשלא דאו לייבוש הדק או להזהרת האורחים המתהלכים עליו מפני סכנת החלקה.

בעלי האולם מצידם טענו כי האישה בכלל נפלה ברחוב מחוץ למתחם האולם ושהיא זו שאשמה בנפילה אם הייתה מפעילה בעצמה שיקול דעת מינימאלי.

אם לא די בעלי האולם ניסו לגלגל את האחריות על חברת הביטוח ועוד על החברה שמייצרת את דק העץ - בטענה שהחברה הייתה צריכה לדאוג שהעץ שמותקן באולם לא יהיה חלק עם הרטבתו.

השופטת סיגלית מצא מבית משפט השלום בחיפה קיבלה את  גרסתה של התובעת במלואה, לפיה נפלה בחצרי האולם, כשהחליקה מהדֶק הרטוב אל תוך בריכת הנוי שנבנתה בשוליו וכמו כן להציב שלטי אזהרה לגבי סכנ ההחלקה. וקבעה עוד כי על האולם היה לוודא שווילון המים לא מרטיב את הדק. היא דחתה את טענת האולם כי התובעת הייתה צריכה להיזהר בעצמה וקבעה כי אין לייחס לתובעת כל אשם, שכן היא נפלה עת הלכה הליכה רגילה על גבי הדֶק, המהווה שביל יציאה מהאולם, והנפילה ארעה בשל מחדלו של האולם.

לאור כל זאת השופטת פסקה כי האולם וחברת הביטוח של האולם יפצו את האישה ב-360 אלף שקל ועל כך יתווספו עוד 92 אלף שקל הוצאות משפט, כשבכללי עליהם לשלם לאישה 442 אלף שקלים על ההחלטה בדק האולם.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close