תושבת חיפה תובעת את בית החולים: שד שמאל נכרת כאשר הסרטן היה בשד הימני

זה ללא ספק הסיוט הגדול של כל חולה. טעות במיקום הניתוח.  לתושבת אזור חיפה, כבת 58, זה קרה, כאשר הרופאים כרתו את שד שמאל שלה בחשד שיש בו גידול סרטני כשלמעשה הגידול היה בשדה הימני. כתוצאה מהטעות, נאלצה האישה לעבור שני ניתוחים בצד ימין, כאשר הניתוח השני והטיפול שבא בעקבותיו בוצעו באיחור ו"נפגעו סיכוייה להחלמה" , כפי שנטען בכתב התביעה שהגישו עורכי הדין סאמי אבו ורדה ואיאד מטאנס מחיפה לבית  משפט השלום בעיר נגד בית החולים "משפחה קדושה"- איטלקי בנצרת. בתביעה נאמר כי  לפני כשלוש שנים, התלוננה האישה על גוש בשד הימני. היא עברה ממוגרפיה ובדיקת סי.טי של שתי השדים. לאחר שהתגלה חשד בשניהם לגידול ממאיר היא עברה ביופסיה שנשלחה למכון הפתולוגי ברמב"ם. כאן החלה מסכת הטעויות. "הדגימות שנלקחו מהשד הימני סומנו בטעות כאילו נלקחו מצד שמאל ולהיפך". התוצאה הייתה שבשד שמאל אובחן גידול סרטני ובשד ימין גידול שאינו ממאיר.

בעקבות זאת עברה האישה ניתוח לכריתת הגוש בצד שמאל כולל בלוטות בית השחי ובצד ימין עברה ניתוח לכריתת גוש שלא היה סרטני. לאחר שביקרה אצל אונקולוג אחרי הניתוח התבררה הטעות והוא כתב “אין התאמה בין הביופסיות לבין הניתוח”.

לאחר שהתגלתה הטעות עברה האישה ניתוח חוזר, שבו בוצעה כריתה מלאה של השד הימיני וכן בלוטות בית השחי ובהמשך היא נזקקה לטיפולי הקרנות וכימותרפיה.

לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה בכירורגיה כללית שקבע כי “מדובר בטעות מצערת של אבחון סרטן שד בשד הבריא במקום בשד הנגוע”. ומדובר  בטיפול רשלני שהביא “לנזקים גופניים קשים” המומחה העריך את נכותה של האישה ב-55 אחוזי נכות.

התביעה משאירה את עניין הסכום הנדרש לשלב השני של המשפט

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות