אבן פינה הונחה למבנה חדש של בית הספר נועם בקרית אתא

עיריית קרית אתא מקימה מבנה חדש לבית ספר "נועם" בעלות של כ-20 מיליון שקלים. אבן הפינה להקמת המבנה החדש הונחה במקומו של המבנה הוותיק


השבוע (יום ב') נערך טקס הנחת אבן פינה לבית ספר "נועם" במעמד ראש העירייה, יעקב פרץ, חברי מועצת העיר, רבני העיר, מפקחי משרד החינוך והצוות החינוכי. הטקס כלל ברכות, מופע מרגש של ילדי בית הספר על ההיסטוריה של ביה"ס וטקס חתימה על המגילה והטמנתה.

"שכונת נווה אברהם היא אחת השכונות הוותיקות בקרית אתא. בית ספר נועם, מלבד היותו בית חינוך לילדי השכונה הוא גם המוסד הציבורי המרכזי ועל כן תוכנן בהתאם לסטנדרטים קפדניים", ציין פרץ. "במקביל להקמת בית הספר מתקיימות גם עבודות נרחבות לשיקום ושדרוג תשתיות השכונה. עם השלמת העבודות, תושבי השכונה יהנו מתשתיות חדשות ומוסד חינוכי חדש ברמה הגבוהה ביותר אשר ישרתו אותם בשנים הבאות".

אולי גם זה יעניין אותך

בית ספר "נועם" הוא בית ספר יסודי ממלכתי דתי ותיק אשר הוקם בשנת 1984. הוא ממוקם ברחוב יוסף קארו ולומדות בו 320 תלמידות. בית הספר החדש נבנה במסגרת תוכנית לחיזוק מבני חינוך נגד רעידות אדמה של משרד החינוך.

השטח הכולל צפוי להתפרש על פני 9000 מ"ר כאשר שטח מבנה בית הספר כ-2400 מ"ר. המבנה יכלול 3 קומות , כ-12 כיתות אם, חדרי ספח ולימוד, ציוד לימודי מתקד וחדשני ומגרש ספורט הכולל מתקנים וטריבונות צפייה. עלות הפרויקט: כ- 20 מיליון שקלים והצפי לסיום העבודות הוא לקראת שנת הלימודים בספטמבר 2020.

על פי תוכנית העבודה בית הספר נבנה בכמה שלבים כאשר בשלב הראשון נבנה מגרש ספורט חדש הכולל טריבונות צפייה. עם פתיחת המגרש החדש בימים הקרובים, ייסגר המגרש הישן והמעבר הציבורי הצמוד. מעבר זמני קיים דרך הרחובות יוסף קארו ויחיא צאלח. בשל מיקום המבנה בגובה נמוך כוללות העבודות את הרמת מפלס ביה"ס כדי למנוע הצפות בימי החורף הגשומים.

בשלב זה התלמידים ימשיכו ללמוד במבנה הקיים והוא צפוי להיהרס עם סיום בניית המבנה החדש. בשלב האחרון יתבצע פיתוח משלים של יתרת שטח בית הספר.

 

צילום: עיריית קרית אתא

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך