מתחם גנים על שם נאווה סמל בנתניה

גן נאווה, גן ילדת הפעמון ע"ש ספר ההרפתקאות "ילדת הפעמון", וגן פמוטים, ע"ש הספר "הפמוטים שלנו". ביוזמת ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, נחנך מתחם גנים חדש בנתניה על שמה של הסופרת והמחזאית הישראלית נאוה סמל ז"ל

כשנתיים לאחר פטירתה של נאוה סמל ז”ל, סופרת ומחזאית ישראלית מוערכת, הודיעה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, על החלטתה לקרוא למתחם גנים חדש שנבנה בשכונת נוף הטיילת על שמה. במתחם נבנו שלושה גנים: הראשון על שמה, גן נאוה, ושניים מהגנים ייקראו ע”ש ספריה של סמל: גן ילדת הפעמון, ע”ש ספר ההרפתקאות ילדת הפעמון וגן פמוטים, ע”ש הספר הפמוטים שלנו.

מתחם הגנים החדש ע”ש נאוה סמל, נחנך בשבוע האחרון בטכס מרגש במבנה גני הילדים, במעמד ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, נועם סמל, ילדיו, ומשפחת ארצי, המשנה לראש העירייה אהרון אורגד, חברת המועצה טלי מולנר, חברת המועצה תרצה גרינפלד, חבר המועצה עקיבא יצחקי, מנכ”ל העירייה יורם כהן. מתחם הגנים החדש כולל גן לילדים עם צרכים מיוחדים ושני גני ממ”ד.

נאוה סמל כתבה יותר מ-25 ספרים ומחזות לילדים ומבוגרים, יצירותיה של סמל זכו להכרה ארצית רחבה ואף הוצגו על במות ברחבי העולם. היא נודעה בתרומתה הרבה להנצחת זיכרון השואה, ובהיותה דור שני לניצולי שואה, הרבתה לעסוק בנושא ביצירותיה שהפכו לנכס תרבותי לאומי.

סמל (2017-1954) זוכת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, זוכת הפרס הצרפתי “סופרות מאגן הים התיכון”, חברת הוועד המנהל של “מכון משואה”, הנהלת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה וחברת הנהלה של המועצה הציבורית של מוזיאון יד ושם. ההחלטה לקרוא למתחם גנים על שמה היא טבעית לחלוטין, וזאת בשל החיבור של סמל לעולם ספרי הילדים. נקודת מבטה של נאוה ביצירותיה היא שאין הבדל בין כתיבה עבור ילדים ועבור מבוגרים, ומה שמעניין ילדים מעניין אפילו יותר את המבוגרים.

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, אמרה בהתרגשות: “דרך הנצחת נאוה סמל ננצור ונשמור את אוצרות התרבות הרבים השאירה לנו. אני מאמינה שנאוה מביטה מהשמיים עלינו ועל גני הילדים הנושאים את שמה ויודעת שכאן יקבלו הילדים את הכוח לעוף רחוק”.

בני משפחתה של סמל התרגשו, הודו לראש העירייה על ההנצחה וציינו כי זו הדרך הנכונה ביותר להנציח את אמם, שרגישות לילדים הייתה חלק בלתי נפרד מחייה.

עוד הגיעו לכבד בנוכחותם: מוט’לה שפיגלר, ח”כ אורלי פרומן, השחקן שלמה וישינסקי, התסריטאית שירי ארצי, השחקן יפתח קליין, מנכ”לית אמ”י רינת גל-און, השחקנית מיי פיינגולד והפוליטיקאי מיכה חריש.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close