לשם שינוי: הפתעה נעימה צפויה לתושבי אבן יהודה בחשבון הבנק ובארנונה, כל זאת בשל תביעה ייצוגית על גביית יתר של מיסים

מועצת אבן יהודה ביצעה גביית יתר של מיסי עירייה מתושבים במועצה. אחד מהם הגיש תביעה ייצוגית ודרש שיוחסרו הכספים לתושבים. בית המשפט הסכים אתו, וכך לתושבים רבים תהיה הפתעה בחשבון הבנק או בשוברי הארנונה הבאים

בשורה לתושבי אבן יהודה: לאחר הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד המועצה הוחלט, כי המועצה תשיב לתושבים את גביית היתר שעשתה בשנים האחרונות, כלפי תושבים ביישוב. התגלה כי בקופות העירייה יש סכום של מיסים שנגבו בגביית יתר, אך מעולם לא הושבו לתושבים.

עתה, השופטת מיכל נדב אשררה את הסכם הפשרה שהגיעו אליו נציג התביעה הייצוגית והמועצה.

85 אלף שקל של גביית יתר שכבו בקופות העירייה. לפי הסכם הפשרה, התושבים ששילמו מיסים מעבר למה שהיו צריכים (בשל טעות במדידה לדוגמא), אלו שמשלמים בהוראת קבע יקבלו את הכספים כל 60 יום הישר לחשבון הבנק שלהם. אלו שמשלמים בדרכים אחרות, הסכומים יקוזזו להם מסכומים עתידיים.

למועצה עדיין יש בעיה לאתר יורשים של תושבים שהלכו בינתיים לעולמם.

בכל מקרה מדובר בבשורה עבור תושבים רבים, שימצאו בחשבון הבנק שלהם, או בחשבון הארנונה הבא, הפתעה נעימה לשם שינוי.

בהסדר התחייבה המועצה לפעול כמיטב יכולתה להשיב את יתרות הזכות של הנישומים הרשומים בספריה. כמו כן ,היא מיסדה נוהל קבוע להשבת יתרות זכות או קיזוזן, ככל שייווצרו כאלה לטובת הנישומים. בכך הביא הסדר הפשרה לאכיפת הדין, לשמירה על שלטון החוק ולהבטחת מנגנון עתידי להשבה ללא עיכוב. השופטת הדגישה שההסדר הביא לסיום יעיל של ההליך.

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close