בית המשפט המחוזי דחה את ערעורם של בעלי נכס מחולון, שחויבו לסגור עסק ששימש להשכרת חדרים לפי שעה בשל שימוש אסור במקרקעין

לפני חודשים ספורים קיבל בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון את בקשת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון להוצאת צו סגירה שיפוטי לבית העסק, וזאת בעקבות שימוש חורג שנעשה בנכס מתכנית הבניין שחלה באזור וכן בגין שימוש חורג מהיתר הבנייה של הנכס.

המשתמשים ובעלי הנכס הגישו ערעור על החלטה זו וביקשו לעכב את ביצוע סגירת הנכס. כבוד שופטת בית המשפט המחוזי, מרים סוקולוב, הורתה על דחיית הערעור וקבעה כי השימוש להשכרת חדרים לפי שעה או ספא אינו יכול להיכלל בהגדרת "מלונאות", שכלולה בייעודי הקרקע האפשריים בתכנית בניין העיר שחלה על אזור זה, בוודאי לא כאשר היתר הבנייה לנכס עצמו ייעד אותו ל"בית מלאכה מסוג תעשייה" ואינו מאפשר כלל שימוש מסוג "מלונאות".

בנוסף, דחתה השופטת סוקולוב את טענות המערערים בהן: אכיפה בררנית, חוסר תום לב וכדומה וקבעה כי הן הועלו באופן סתמי לחלוטין וללא כל בסיס ראייתי וכי המערערים לא הוכיחו את טענותיהם לפיהן הרשות המקומית פעלה שלא בתקינות מנהלית.

מדובר בפסק דין תקדימי, מאחר שהוא בין הראשונים שניתנו ברמת בית משפט מחוזי לאחר תיקון חוק התכנון והבנייה ומתן האפשרות להוצאת צווי סגירה שיפוטיים. בנוסף, מדובר בפסק דין ייחודי, שכן תהליך איתור המידע, איסופו ובניית התשתית העובדתית לבקשת צו סגירה נעשו בשיתוף פעולה שבין הפיקוח על הבנייה והפיקוח העירוני בעיריית חולון לבין משטרת ישראל.

 

 

צילום אילוסטרציה: גטי אימג’ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close