“אין סיכוי בעולם שהערבות תמומש”: חתמה ערבות על סך 135,000 ש”ח ושילמה לבנק בסוף רק 30,000 ש”ח

מ' נתבעה על ידי הבנק לשלם את מלוא סכום הערבות עליה חתמה, אך טענות עורך דינה התקבלו והביאו לביטול כמעט מלא של החוב

בחודש יוני 2019 נתבעה מ’ ע”י אחד הבנקים על סכום של 135,000 ₪  לאחר שחתמה על כתב ערבות להלוואה שניתנה ללווה בעל החשבון. מאחר והלווה לא עמד בתשלומים תבע הבנק את החוב מהערבה. מ’ הגישה באמצעות עו”ד גיא יעקב כתב הגנה, במסגרתו העלתה שורה של טענות כנגד הבנק, כשבין היתר טענה כי הובטח לה שהערבות הינה לתקופה קצרה וכי “אין סיכוי בעולם שהערבות תמומש” ועוד ביטויים נוספים שנועדו להרגיע אותה ולגרום לה לחתום על כתב הערבות.

הערבה הוסיפה וטענה כי לא הוסבר לה היקף התחייבויותיו של בעל החשבון בבנק, אשר אינו עומד בתשלומים לבנק, וכי נטען על ידי הבנק שבידיו די בטוחות לכיסוי התחייבויותיו של בעל החשבון לבנק, דבר שהתברר כלא נכון בדיעבד.

עוד בטרם הדיון בתיק, הסכים הבנק לחתום על הסכם פשרה מול הערבה, לפיה הוסכם על מחיקת סך של 100,000 ₪ מהחוב והעמדת הסכום שבהסדר על סך של 30,000 ₪ בלבד.

עו”ד גיא יעקב  שייצג את הנתבעת בתיק: “ערבים רבים אינם מודעים להגנות המוקנות להם בחוק, בין היתר על פי התיקון לחוק הערבות שמעניק הגנות ניכרות לערבים יחידים וערבים מוגנים. בנקים אשר לא פועלים על פי הנהלים שנועדו להגן על הערבים, מצויים בסכנה לביטול הערבות כולה. דבר זה אפשר מחיקת סכום ניכר מהחוב, נוכח הסיכון בו עמד הבנק לדחיית התביעה כולה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות