פרשת ההצבעה הכפולה במועצת העיר כפ”ס – ניצחון ראשון לעתירה שהגיש יובל לוי נגד העירייה

הבוקר התקיים דיון ראשון בעתירה המנהלית שהגיש המועמד לראשות העיר עו״ד יובל לוי כנגד הנהלת עיריית כפר סבא, בדרישה לבטל את ההצבעה הכפולה שנערכה לטענתו במסווה של ספירה חוזרת של קולות, והביאה לאישור להקצאת קרקע ציבורית ליזם פרטי, מקורב ותורם לסיעת מעו״ף, סיעתו של ראש העיר. בא כוח העירייה, עורכת הדין בתיה בראף הביעה חשש כי דיון פומבי בעתירה בימים אלו עלול להוות יתרון למועמד יובל לוי בבחירות הקרובות. לפיכך ביקשה לקבוע את הדיון הבא רק לאחר המועד של הסיבוב השני לראשות העיר. בדיון התברר כי העירייה לא פרסה את כל המידע שברשותה בפני בית המשפט. בין היתר הוברר שתכתובות בין המנכ״ל, איתי צחר, למשרד הפנים, שהתבקש לבדוק את חוקיות ההצבעה, לא הונחו בפני השופט מנחם פינקלשטיין. על כן קצב השופט לעירייה שבוע ימים להמציא מסמכים אלו ואף החליט לצרף את משרד הפנים כמשיב לעתירה.

לוי הציע לקיים הצבעה חוזרת מיידית על מנת שלא לפגוע בבעלי זכויות בקרקע לוי הציע לתקן את הפגם בהליך המנהלי בהצבעה, לקיים מיידית הצבעה נוספת ובה להביא את כל העובדות לדיון ולייתר את הצורך לדון בעתירה, אך העירייה סירבה להצעה זו.

בית המשפט רשם לפניו את הצהרת העירייה כי לא תקדם את חתימת ההסכם מול היזם, וזאת עד להכרעה בעתירה.

עם צאתו מבית המשפט יחד עם עם בא כוחו עו״ד גדעון גולדשטיין, אמר המעומד יובל לוי: ״זהו הישג משמעותי לשלטון החוק ולטוהר המידות. העירייה מכירה בכישלונה בהתנהלות במועצת העיר, כשהיא טוענת שהכרעה היום תעניק יתרון למועמדותי לראשות העיר. אני סמוך ובטוח שבית המשפט יכריע בצדק נגד המהלך הלא חוקי במועצת העיר. כשאכהן כראש עיר אמנע בכל דרך התנהלות פסולה כפי שהיינו עדים לה בפרשה זו״.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות