בסימן עלייה: נרשמת עלייה בשיעור המתגייסים לצה”ל בקריית אתא

שיעור הגיוס בקרב הגברים בקריית אתא עומד על 83.6 אחוז ובקרב הנשים 67.6 אחוז. למעלה מ- 90 אחוז מבוגרי רוגוזין מתגייסים לצה"ל. הנתונים גבוהים מהממוצע הארצי וממוצע האשכול

השבוע הוצגו בפני ראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ, נתוני הגיוס של העיר ותוכניות ההכנה לצה”ל ברשות. בפגישה נכחו נציגי העירייה ביניהם מחזיקת תיק החינוך עו”ד עטרה מירב ברגר, נציגי משרד הביטחון, נציגי משרד החינוך, מנהלי התיכונים בעיר ומנהלי וחניכי תכנית ההכנה לצה”ל .

בפגישה ציינו נציגי לשכת הגיוס כי בשנים האחרונות קיימת עלייה בשיעור הגיוס לצה”ל בקריית אתא. על פי נתוני משרד הביטחון שיעור הגיוס בקרב גברים בקרית אתא עלה השנה  ועומד על 83.6 אחוז – מעל הממוצע הארצי העומד על 71.9 אחוז וביחס לממוצע האשכול העומד על 78.7 אחוז. בקרב הנשים שיעור הגיוס עומד על  67.6 אחוז שהוא גבוה ממוצע האשכול והממוצע הארצי העומד על 58 אחוז. לדברי משרד הביטחון בקרית אתא קיים מרקם חברתי חזק מבחינת אחוז הדתיים בעיר המהווים 20 אחוז מתושבי קריית אתא ומשפיעים על נתוני הגיוס.

במהלך הפגישה נסקרו גם נתוני הגיוס בחלוקה לבתי הספר השונים. כך למשל, בחטיבה העליונה “רוגוזין”, קיימת עלייה בשיעור המתגייסים מדי שנה. על פי הנתונים בחטיבה העליונה רוגוזין 93 אחוז מהגברים ו-92 אחוז מהנשים מתגייסים לצה”ל כאשר גם כאן נרשמה עלייה בשיעור המתגייסים ללוחמה ולקצונה.

נציגי משרד הביטחון ציינו כי בקרית אתא קיים מודל רשותי ייחודי אשר מוכיח את עצמו בהצלחה שנה אחר שנה. בבסיסו של המודל קיימת ראייה כוללת ועמוקה, תוך שיתוף פעולה מלא של כל הגורמים, הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. לדבריהם, השנה יושם דגש מיוחד על נושאי המנהיגות במטרה לעודד חיילים להתגייס לתפקידי קצונה.

ראש העיר ציין כי ישנה חשיבות לבניית תוכנית עבודה שנתית המגדירה את היעדים עם דגש על מעקב ובקרה והמשך שיתוף פועלה פורה בין צה”ל והרשות. לדבריו,  “העובדה שאנו רואים עלייה במוטיבציה לשירות קרבי הינה תעודת כבוד לנוער המצוין של קריית אתא, המהווה מקור לגאווה. מערכת החינוך העירונית מפעילה מגוון פעילויות בנושא זה, מתוך ראיה מערכתית, על פיה הגיוס, הינו חלק בלתי נפרד מהכשרת הנוער לאזרחות טובה”.

מודל מרכז ההכנה לצה”ל כולל פעילות משולבת רב-תחומית ותוכנית פעולה המופעלת בשיתוף בין הורים, תלמידים, מחנכי כיתות, רכזי חינוך ונוער, יועצים חינוכיים, גורמי קהילה ורווחה, גורמי צה”ל וגורמים מוסמכים אחרים המביאים לעלייה בשיעור המתגייסים מדי שנה. בקרית אתא קיימים מגוון פעילויות נוער להכנה לגיוס, ביניהם קבוצת “אחרי”, תנועות הנוער ובתי הספר המפעילים תוכנית הכנה לצה”ל מטעם משרד החינוך  החל מכיתה י’. התוכנית כוללת סל פעילויות נרחב : הרצאות, סדנאות, טיולי גדנ”ע, יריד צה”ל ומרכז הכנה, הכוונה וייעוץ. כמו כן, האגף להכנה לגיוס מעודד את בני הנוער לגיוס איכותי על ידי טיפול אישי, ייעוץ ומעקב בזמן השירות למניעת שחרור מוקדם. בנוסף, קיים טיפול פרטני באוכלוסיות מיוחדות ובעולים חדשים.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close