משלחת ביג בנד יצאה מקריית אתא לדרום קוריאה

משלחת של תלמידי מרכז המוזיקה העירוני בקרית אתא תייצג את ישראל בפסטיבל בין־לאומי בדרום קוריאה


תלמידי מרכז המוזיקה העירוני המנגנים במסגרת הרכב "הביג בנד" הייצוגי של העיר נשלחו לייצג את מדינת ישראל בפסטיבל הבינלאומי בדרום-קוראה.

הרכב הביג בנד נבחר על ידי עמותת אהב"י מכלל המועמדים מכל רחבי הארץ ונשלח על ידי העמותה לפסטיבל אמנויות Gangneung International Junior Art Festival, המתקיים מזה 18 שנה בדרום קוריאה.

הרכב ביג בנד, בניצוחו של מיכאל וול הוא הרכב ג'אז המונה כ־16 נגני כלי נשיפה, הקשה וסולנים. לאחרונה זכה ההרכב בפרס שני בפסטיבל ותחרות הבינלאומי בברטיסלבה שבסלובקיה ונגן התופים אוריאל אלון, זכה בתעודת הנגן המצטיין בתחרות. ההרכב משתתף רבות בפסטיבלים ואירועים קהילתיים בעיר וברחבי הארץ, בכנסי משרד החינוך, מדי שנה משתתף ההרכב בפסטיבלים במדינות אירופה.

אולי גם זה יעניין אותך

מרכז המוזיקה העירוני הינו בית הספר המקיף למוסיקה המאפשר חינוך מוסיקלי מן הצעדים הראשונים ועד לבגרות. המרכז פועל בפיקוח משרד החינוך ובשיתוף עם מערכת החינוך הפורמלית תוך הפרייה הדדית בתחום החינוך המוזיקלי. מטרתו של המרכז הוא לטפח נגנים מקצועיים ובד בבד להעניק לכל ילד את המפתח לעולם הצלילים. המרכז מפעיל לאורך השנה את פרויקט "ביה"ס מנגן" במסגרתו לומדים תלמידי בתי הספר היסודיים נגינה במסגרת תכנית הלימודים השנתית.

איציק אדרי, מנכ"ל רשת המתנ"סים, ציין: "מרכז המוזיקה העירוני העירוני הוא בית הספר המקיף למוזיקה של קרית אתא, המאגד את כישרונות העיר במקום אחד. השתתפות ההרכבים המוסיקליים שלנו בתחרויות בינלאומיות הינה עדות לאיכות ולמקצועיות של תלמידי המרכז המהווים מקור גאווה לעיר".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך