פרופ' מיכאל וינגרטן. הקים בעיר את המרפאה המובילה של כללית לרפואת משפחהפרופ' מיכאל וינגרטן. הקים בעיר את המרפאה המובילה של כללית לרפואת משפחה

מוקירים את זכרו של פרופ' מיכאל וינגרטן ז"ל, שהקדיש את חייו לאוכלוסיות נזקקות

מטופלי מרפאת כללית ראש העין, ברחוב משה זכריה, יערכו בשלישי הקרוב (24.9) ערב לזכרו של מנהל המרפאה האהוב. הקים גמ"ח תרופות יחד עם חברים מראש העין והאחות כרמלה, על מנת להקל על מטופלים שידם אינה משגת


32 שנים עבד פרופ' מיכאל וינגרטן במרפאת ראש העין של כללית, 14 מהן כמנהל המרפאה. בפברואר 2018 הלך לעולמו בגיל 70, וביום שלישי הקרוב, קצת יותר משנה וחצי לאחר פטירתו, ייערך ערב מיוחד לזכרו במתחם המרפאה, השוכנת ברחוב משה זכריה 15. האירוע המרגש, אותו יזמו מטופליו של פרופ' וינגרטן, יחל בשעה 19:00.
פרופ' מיכאל וינגרטן נולד באנגליה ועלה ארצה עם סיום לימודי הרפואה, יחד עם אשתו סוזן ובתו התינוקת נחמה. מיד עם הגעתו החל לעבוד בבית שאן מתוך רצון לטפל באותן אוכלוסיות שזקוקות לרופאים הטובים ביותר ושאינן יכולות להרשות לעצמן רפואה פרטית. כאשר השתקע עם משפחתו בפתח-תקוה התחיל לעבוד בראש העין מתוך אותו דחף אידאולוגי לטפל באוכלוסיות נזקקות (ראש העין לא הייתה אז אותו מטרופולין שהיא היום). פרופ' וינגרטן הקים בעיר את המרפאה המובילה של כללית לרפואת משפחה ולימד בה דורות של מתמחים ברפואת משפחה. במקביל הקים גמ"ח תרופות יחד עם חברים מראש העין והאחות כרמלה, על מנת להקל על מטופלים שידם אינה משגת לרכוש גם את התרופות שבסל.

אולי גם זה יעניין אותך

העניין שלו בבני אדם היה כן, מלא חמלה וקבלה. פרופ' וינגרטן חקר את התרבות של עולי תימן ואף פרסם ספר על כך ("לשנות בריאות, לשנות תרבות"). הוא כיהן כראש המחלקה לרפואת המשפחה בכללית, ראש החוג לרפואת משפחת וראש המחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת תל אביב והיה ממקימי הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בר-אילן. בשנת 2010 זכה בפרס איגוד רופאי המשפחה על מפעל חייו לקידום המקצוע.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך